Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

 

UWAGA! KONKURS!

W poniedziałek 21 października odbędzie się etap szkolny Dolnośląskiego Konkursu z Języka Angielskiego zDolny Ślązak 2019/2020.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

 

men

INFORMACJE NA TEMAT EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin pełni dwie zasadnicze funkcje:

 określa poziom wykształcenia ogólnego uczniów w zakresie obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych i zapewnia uczniowi, jego rodzicom, nauczycielom oraz władzom oświatowym informację zwrotną na temat tego poziomu wykształcenia;

Czytaj więcej: Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020

 

DSC 0036

Jak zwykle w pierwszym miesiącu roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wyruszyli do zakonu Cystersów w Henrykowie. Tym razem była to klasa 6a.

W tę krótką podróż wybraliśmy się pociągiem z pięknego wrocławskiego dworca. Po przybyciu na miejsce czekała nas jeszcze dwukilometrowa droga uroczym, przyrodniczym szlakiem, na którym można było podziwiać wiele pomników przyrody i wsłuchiwać w śpiew ptaków.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 6a do Henrykowa

 

tn Dzie Nauczyciela1
"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku jest wykształcenie."
Arystoteles

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły składamy z głebi serca płynące życzenia: takich myśli i marzeń, które da się urzeczywistnić, pomysłów pięknych i szlachetnych, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom zrodziła wiele pięknych owoców.

 

tabliczka

W dniu 7 października 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Aleksandra Rorbach z klasy 5B i Mikołaj Drąg z klasy 5A zdobyła dwa puchary w kategoriach indywidualnej i drużynowej w I Konkursie DODN w Tabliczce Mnożenia we Wrocławiu - Filia w Jeleniej Górze.

Ola otrzymała tytuł Mistrza ( I miejsce) Tabliczki Mnożenia, a Mikołaj otrzymał tytuł II Wicemistrza (III miejsce) Tabliczki Mnożenia.

Serdecznie Wam gratulujemy dużego sukcesu i życzymy by stał się zachętą do Waszej dalszej nauki!

 

32f8463d cebc 4ee6 9961 fd26b38e7eff

W terminie 3-6.10.2019 r. w Karpaczu odbył się Camp najzdolniejszych dziewcząt z rocznika 2005/2006 trenujących piłkę ręczną w ramach Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej OSPR.

W Campie udział wzięły najlepsze zawodniczki z Lubina, Legnicy i Wrocławia. Naszą szkołę reprezentowało pięć najlepszych piłkarek: Kornelia Kamińska, Ewa Wojtowicz, Antonina Gudyma, Natalia Walczyńska i Wiktoria Warmuz. Jednym z trenerów prowadzących szkolenia dla młodych zawodniczek była nasza nauczycielka pani Urszuli Olejnik, pod okiem której uczestniczki szkoliły swoje umiejęności bramkarskie.

Czytaj więcej: Camp najzdolniejszych dziewcząt w Karpaczu

 

wypadek
Szanowni Rodzice!

Jest możliwa kontynuacja ubezpieczenia zbiorczego dzieci na rok szkolny 2019/2020. Nasza szkoła będzie współpracowała z firmą Generali. Odpowiednie dokumenty zostały podpisane. Aby ubezpieczenie zostało formalnie przedłużone, musimy zebrać odpowiednie dane zgodnie z ustawą o RODO oraz wpłacić składkę do 18.10.2019.

W tym roku szkolnym ponownie zawieramy ubezpieczenie na okres do końca września 2020 roku. POZWOLI TO UNIKNĄĆ PRZERWANIA KONTYNUACJI NA ROK NASTĘPNY.

Początek roku szkolnego powoduje zamieszanie, przez które możemy stracić ubezpieczenie. Będziemy też mieli czas na podjęcie ewentualnych decyzji o zmianie.

Czytaj więcej: Informacja o ubezpieczeniu NNW

 

20190918 132229

18 września 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych uczniów we Wrocławiu w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” Samorządu Wrocławia.

Celem programu jest wspieranie uzdolnień uczniów wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Stypendystami mogą zostać uczniowie którzy osiągnęli minimum 5 celujących ocen na świadectwie końcowym oraz szczególne mają osiągnięcia w różnych dziedzinach, na szczeblu co najmniej wojewódzkim (okręgowym).

Czytaj więcej: Wręczenie dyplomów dla najlepszych uczniów we Wrocławiu

 

Resized 20190915 182750

Na rozegranych w Nowej Rudzie Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w dniu 14.09.19 r., w których o medale rywalizowało 72 zawodniczki i zawodników, wysoką formę potwierdzili nasi Młodzicy.

1. miejsce zajął Mikołaj Pilniak, 3. miejsce wywalczył Sebastian Wróbel, a 8. przypadło Dawidowi Dębkowskiemu. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta w kategorii Orlik - 3. miejsce zajęła Marta Dębkowska, 5. jej siostra Paulina.

Wśród naszych najmłodszych zawodników 4. miejsce wywalczył Aleksander Zawadzki.

Czytaj więcej: Bardzo dobry start nowego roku szkolnego w wykonaniu naszych łuczników