Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

 

empik
W ogólnopolskim konkursie Empiku "Tysiąc powodów by czytać" drogą eliminacji jury i organizatorzy szkolnego konkursu Barbara Zybowska i Monika Krawiec zadecydowały, że naszą szkołę reprezentować będzie okładka do książki "Dzieci z Bullerbyn" przygotowana przez Maję Oskrobę, Marysię Ratajczak, Miję Duławską, Marcela Bourehlę, Marcela Cisowskiego i Bartosza Kidę z klasy 4d i okładka do książki "Tajemniczy ogród" przygotowana przez uczniów klasy 6a Gabrysię Wiśniewską, Kacpra Piskorowskiego i Cypriana Knolla.

Od godziny 12.00 w poniedziałek 2 października zachęcamy do oddania głosu na naszą okładkę. Głosować można na stronie www.empik.com/biblioteki.

Czytaj więcej: Głosuj na naszą szkołę od 2 października w konkursie "1000 powodów by czytać".

 

20170929 153047
Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą udali się w dniu 29.09.2017 r. na pieszą wycieczkę do Parku Leśnickiego, chcąc w ten sposób pożegnać tegoroczne lato. Humory dopisywały tym bardziej, że pogoda tego dnia była bardzo piękna.

Ze szkoły wyszliśmy przed godziną 14.00. W drodze do parku odwiedziliśmy piekarnię, w której zakupiliśmy słodkie wypieki (by mieć siłę maszerować...). W parku natomiast, po kilkuset wykonanych przewrotach w przód, przerzutach bokiem, podciągnięciach na drążku, brzuszkach, chwytach zapaśniczych itd. zjedliśmy lody (by mieć siłę wrócić...). Swoją drogą wyszła nam bardzo ciekawie spędzona lekcja wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: Wycieczka 5b do Parku Leśnickiego z okazji pożegnania lata 2017.

 

20170928 103726 1
W dniach 25 - 29 września uczniowie klas 0-III przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata. Akcja ta wywodzi się z Australii, po raz pierwszy odbyła się w 1989 r.

Uczniowie naszej szkoły, jak zwykle z ogromnym zaangażowaniem porządkowały teren wokół szkoły.

Dbajmy o środowisko, w którym żyjemy. Pamiętajmy o segregacji śmieci i nie przyczyniajmy się do zanieczyszczenia środowiska!

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata 2017.

 

20170929 104756 1
Dnia 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. jest to święto wszystkich chłopców. W ten uroczysty dzień panie składają im życzenia, przygotowują niespodzianki oraz obdarowują upominkami.

Dnia 29.09.2017 r. dziewczynki z klasy 3c wręczyły chłopcom upominki, słodycze oraz złożyły piękne życzenia. Oczywiście, z tego faktu wszyscy chłopcy byli bardzo zadowoleni i obiecali niespodziankę już 8 marca. Trzymamy ich za słowo... a wszystkim chłopcom z naszej szkoły życzymy dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy oraz spełnienia marzeń. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!

Czytaj więcej: Dzień chłopaka w roku szkolnym 2017/2018.

 

DSC 0006
Jak co roku klasztor Cystersów w Henrykowie gościł uczniów naszej szkoły, a dokładnie klasę VII a.

Ciekawostki historyczne oraz atmosfera minionych wieków wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Jednak dopiero gra w piłkę na klasztornym boisku oraz pieczone przy ognisku kiełbaski pięknie wypełniły nasz wycieczkowy dzień. Warto przy okazji wspomnieć, że Nadleśnictwo Henryków jak zwykle okazało nam wiele życzliwości i po zakończeniu zwiedzania czekało już na nas rozpalone ognisko, pręty do kiełbasek oraz wiele gadżetów oraz publikacji przyrodniczych na temat okolicznych lasów.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 7a do Henrykowa.