Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20171018 091124
W dniu 18 października 2017 r. klasa 3c wraz z nauczycielem p. Łukaszem Nowakiem udała się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej, która mieści się na ul. Worcella we Wrocławiu.

Podczas wizyty w bibliotece uczniowie mogli zapoznać się z bogatymi zbiorami książkowymi. Biblioteka bowiem może poszczycić się ponad 20 tysiącami różnych pozycji i tytułów. Młodzi wychowankowie dowiedzieli się jak można zapisać się do biblioteki oraz jak wygląda zinformatyzowana procedura wypożyczania książek.

Czytaj więcej: Wizyta uczniów klasy 3c w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej.

 

ogloszenie1
Od 16 października rusza X edycja konkursu matematycznego dla klas IV-VII - "Szkolna Liga Zadaniowa 2017".

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwsza część będzie trwać od października do maja 2018, a druga to finał, który odbędzie się w szkole na początku czerwca 2018 r.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Tutaj można pobrać październikową serię zadań.

 

nauczyciel na medal
Informujemy, że dwóch nauczycieli z naszej szkoły - p. Krystyna Krawiec i p. Łukasz Nowak zostali nominowani do medalu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, które zostaną wręczone nauczycielom, którzy uzyskają największą ilość głosów.

Gratulujemy nominowanym nauczycielom i prosimy o głosy:

- Krystyna Krawiec - SMS pod numer 72355 o treści WN.178
- Łukasz Nowak - SMS pod numer 72355 o treści WN.48

Koszt SMSa 2,46 zł. z VAT. Głosujemy do 10 listopada.

 

tn Dzie Nauczyciela1
"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku jest wykształcenie."
Arystoteles

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły składamy z głebi serca płynące życzenia: takich myśli i marzeń, które da się urzeczywistnić, pomysłów pięknych i szlachetnych, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom zrodziła wiele pięknych owoców.

 

20171011 084130 1
Dnia 11 października uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz wybrali się do Centrum Nauki Humanitarium.

Uczniowie brali udział w warsztatach pt. "Wulkan" oraz mogli podziwiać wystawę pt. "Odnawialne Źródła Energii".

Dzieci zapoznały się ze zjawiskiem wulkanu. Dowiedziały się także, które wulkany są aktywne, a które uśpione. Następnie każdy uczestnik skonstruował własny wulkan i spowodował jego erupcję.

Czytaj więcej: Odkrywamy i doświadczamy w Centrum Nauki Humanitarium.

 

20171006 124637
W dniu 6 października klasy 5a i 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kocik, p. Łukaszem Nowakiem, oraz p. Katarzyną Zakrzewską i p. Jackiem Budujem odwiedzili Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

Planetarium w Chorzowie zostało wybudowane w 1955 roku. Centralnym urządzeniem w planetarium jest potężny, ważący 2 tony projektor. Odtwarza on wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi o dowolnej porze, naśladując firmament. Ekranem projekcji jest największa w Polsce kopuła o średnicy 23 metrów a widownia może pomieścić 400 osób.

Pokaz w planetarium podzielono na dwie bardzo ciekawe lekcje.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 5a i 5b do Planetarium w Chorzowie.