Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20180412 130423

Dnia 12.04.2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz wybrali się do Wrocławskiego Teatru Lalek.

Na deskach teatralnych zaprezentowano spektakl pt. "Burza", który powstał na podstawie najbardziej tajemniczego dzieła W. Shakespeare'a. Akcja utworu rozgrywa się na odległej planecie, gdzie rozbił się statek kosmiczny.

Na scenie mogliśmy podziwiać oryginalne dekoracje, kostiumy oraz niesamowitą grę aktorską.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 3c we Wrocławskim Teatrze Lalek, Centrum Sztuki WRO oraz Parku Staromiejskim

 

IMG 1273

12 kwietnia 2018 r. zostały rozegrane finały Mistrzostw Wrocławia Dzieci w mini piłce ręcznej klas szóstych. Nasze szczypiornistki z klasy 6b oraz 5b powtórzyły sukces swoich starszych koleżanek i wywalczyły medal - tym razem brązowy!

W meczu półfinałowym nasz zespół przegrał z SP 46 0:2, a następnie w meczu o trzecie miejsce pokonał SP 72 5:3. Gratulujemy dziewczętom brązowego medalu!

Naszą szkołę ponownie reprezentowały: Marcelina Marcinek, Kinga Jakóbczak, Hanna Cieślak, Weronika Bloch, Julia Szewczyk, Amelia Sowińska, Oliwia Piotrowska, Karolina Łuczak, Michalina Misiak, Klaudia Hamala, Ewa Wojtowicz, Zuzanna Figura, Zuzanna Czekaj, Antonina Gudyma, Kornelia Kamińska.

Czytaj więcej: Mamy brąz w piłce ręcznej!

 

my3

W styczniu uczniowie klasy 2b uczestniczyli w telewizyjnym nagraniu progrmu My3. Ukazał się właśnie pierwszy fragment ich występu, który można obejrzeć tutaj.

My3 to nowy program telewizji Polsat dla dzieci i młodzieży, w którym trzy barwne dziewczyny i wyjątkowi goście zapraszają do świata marzeń, pasji i nauki. My3 to program, który inspiruje do zabawy i nauki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne fragmenty występów naszych uczniów.

 

dzieci na stadionie

7 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II b wraz ze swoją wychowawczynią p. Bożeną Jawor udali się na mecz piłki nożnej na Stadionie Miejskim, w którym Śląsk Wrocław podejmował Koronę Kielce. Nasi uczniowie uczestniczyli w meczu podczas akcji "Dzieci na stadionie"

Drugoklasiści bardzo zaangażowali się w kibicowanie naszej drużynie. "WKS najlepszy jest!" - brzmiało na trybunie cały czas. Powiewały szaliki i ręce w górze, a gardła trzeba było leczyć przez całą niedzielę. Śląsk wprawdzie zremisował z Koroną Kielce 1:1, ale przynajmniej nie przegrał. 

 

logo wroclawka edukacja

Są już dostępne szczegóły, kryteria i terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez szkoły oraz szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu i zasad rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Wrocław dostępne są na stronie internetowej www.wroclaw.pl

Czytaj więcej: Rekrutacja do szkół 2018/2019

 

IMG 1239

5 kwietnia 2018 r. zostały rozegrane ćwierćfinały Mistrzostw Wrocławia Dzieci w mini piłce ręcznej klas szóstych. Nasze młode szczypiornistki z klasy 6b oraz 5b powtórzyły sukces swoich starszych koleżanek i również one zagrają za tydzień w czwartek o medale Mistrzostw Wrocławia.

Po dwóch wygranych meczach, najpierw z SP 63 6:0 a następnie z SP 78 4:2 meldujemy się w półfinale mini piłki ręcznej.

Trzymamy kciuki za dziewczęta - niech przynajmniej powtórzą wynik dziewcząt klas siódmych, które zajęły drugie miejsce i zostały wicemistrzyniami Wrocławia.

Czytaj więcej: Dziewczęta szóstych i piątych klas zagrają o medale w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci w mini piłce...

 

wielkanoc2
Pełnych radości, spokoju i pokoju
Świąt Wielkiej Nocy
oraz wiele uśmiechu, serdeczności i miłości
w rodzinnym gronie
 
życzą
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu

 

rzecznik

28 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. Informujemy, że Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia w Szkole Podstawowej nr 95 został pan Łukasz Nowak. Serdecznie gratulujemy. 

Komunikat z głosowania dostępny jest tutaj.

Głównymi prawami i obowiązkami Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia są egzekfowanie i przestrzeganie przepisów prawnych dotyczących uczniów, proponowanie nowych przepisów dotyczących uczniów oraz uczestniczenie w posiedzeniach rady pedagogicznej z prawem przedstawienia na jej forum problemów przestrzegania praw ucznia.

Czytaj więcej: Wybory na Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia

 

czytanie ksiazki

Uczennica naszej szkoły Maria Ratajczak otrzymała wyróżnienie w 7. Konkursie Recytatorskim "Dusza mówi, dusza śpiewa" za piękną recytację i interpretację wiersza Juliana Tuwima "Dwa wiatry" w kategorii wrocławskich szkół podstawowych klas IV-VI. Konkurs organizowany był przez MDK Anima. Występy uczniów można obejrzeć tutaj.

Gratulujemy również Mai Oskrobie, która także dzielnie i pięknie reprezentowała naszą szkołę swoim utworem poetyckim pt. "Anielska matka".

Brawo dziewczynki!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

20180321 101545 1

21 marca powitaliśmy wiosnę nie tylko poprzez naukę, ale również przez ciekawe wyjścia klasowe.

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wybrali się do Centrum Inicjatyw Wszelakich.

Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, sportowych oraz wykonywali ciekawe eksperymenty. Po zakończonych zajęciach, klasy udały się na wiosenne spacery.

Kalendarzowa wiosna już jest... choć na wiosenną pogodę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej: "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty..."