Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3

 

pioro
Z przyjemnością informujemy, że uczeń Konrad Urbaniak zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. "Ciąg Dalszy Nastąpi - nowe przygody bohatera lektury". Natomiast uczeń Michał Czop otrzymał wyróżnienie w konkursie.

Na co dzień uczniowie uczęszczają do klasy Vb. Poczynania uczniów koordynowała nauczycielka języka polskiego p. Marta Palińska-Jachimowicz. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-6. Głównymi celami konkursu było zachęcenie uczniów do twórczego działania oraz rozwijanie wrażliwości. Uczniowie pisali opowiadania twórcze nawiązujące do jednej z podanych lektur szkolnych. W poniedziałek 12 czerwca odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w Szkole Podstawowej nr 22. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

 

igrzyska
Już 9 czerwca w naszej szkole odbędą się Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne klas 0-III. Celem zawodów sportowych jest upowszechnianie sportu i rekreacji ruchowej wśród dzieci, wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu, wdrażanie do kulturalnego odbioru imprez sportowych, edukacja poprzez zabawę oraz integracja zespołów edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Uczniowie będą brali udział w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. Wszystkich zawodników obowiązuje strój sportowy oraz przestrzeganie zasad fair play. Gwarantujemy dobrą zabawę i sportową atmosferę.

 

20170607 092352 1
7 czerwca 2017 r. uczniowie klas 2a i 2c wraz z wychowawczyniami p. Anetą Bedką i p. Martą Palińską-Jachimowicz, oraz 8 czerwca 2017 r. uczniowie klas 2b i 3d wraz z nauczycielami p. Grażyną Łoziak, p. Mirosławą Franas i p. Małgorzatą Malec wybrali się do zabytkowego Młyna w Siedlimowicach.

Budynek młyna został wzniesiony w XIX wieku. Większość maszyn do przetwarzania ziarna pochodzi z XIX wieku i jest wciąż sprawna. Uczniowie mieli okazję zwiedzić ogromny budynek młynu i poznać jego ciekawą historię.

Czytaj więcej: W starym młynie - wycieczka do Siedlimowic.

 

20170601 120147 1

Dnia 01.06.2017 r. uczniowie klas 2a i 2c wraz z wychowawczyniami panią Anetą Bedką i panią Martą Palińską-Jachimowicz wybrali się do Kina Helios w Magnolia Park.

Uczniowie oglądali animowaną komedię pt. "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Film, dzięki ciekawej i zabawnej fabule przeniósł dzieci w niesamowity świat Smerfów. Uczniowie obydwu klas z zaciekawieniem śledziły kolejne przygody Smerfetki, Ważniaka, Ciamajdy oraz Osiłka.

Czytaj więcej: Smerfy na wielkim ekranie