Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20180109 1027290
Dnia 9.12.2018 r. w naszej szkole została rozegrana I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce dziewcząt (rocznik 2005 i młodsi). W zawodach miały wziąć udział cztery szkoły - SP 51, SP 26, SP 22 oraz nasza szkoła. Niestety na zawody przyjechała tylko reprezentacja dziewcząt z SP 51 z Leśnicy, która rozegrała pojedynek z SP95.

Nasze młode dziewczęta odniosły pewne zwycięstwo i pokonały przeciwczki 2-0. Po pewnie wygranym pierwszym secie przez nasz zespół, w secie drugim oba zespoły stoczyły wyrównany bój o zwycięstwo. Ostatecznie tego seta wygrała SP 95 (25:23).

Czytaj więcej: I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce dziewcząt

 

znicz 0
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pani Elżbiety Lindy
nauczyciela języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu
w latach 1978-2012.

Z największą pasją i oddaniem poświęcała się edukacji i wychowaniu młodzieży szkolnej. Pozostawiła po sobie wspomnienie osoby życzliwej i wrażliwej na problemy innych.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 11 stycznia 2018 r. (czwartek) o godzinie 14.40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu

 

20180103 121510
W dniu 3 stycznia 2018 r. uczniowie klas 5a oraz 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kocik i p. Łukaszem Nowakiem oraz nauczycielką języka polskiego p. Barbarą Zybowską obejrzeli spektakl pt.: "Mity".

Aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie "przenieśli" uczniów do krainy mitów. Doskonała gra aktorska, charakteryzacja, oprawa sceniczna i muzyczna zaprezentowane na scenie kina Nowe Horyzonty przypadły do gustu dzieciom, które niejednokrotnie nagradzały grających aktorów gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Spotkanie z mitami w kinie Nowe Horyzonty

 

logo wroclaw
W dniu 19 października 2017 r. Rada Miejska Wrocławia podjęła Uchwałę nr XLVII/1094/17 w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe świadczone środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław oraz sposobu ustalania wysokości opłaty dodatkowej i manipulacyjnej. 

Zgodnie z powyższą Uchwałą od 1 stycznia 2018 r. do bezpłatnych przewozów upoważnione są zorganizowane grupy uczniów i wychowanków wrocławskich szkół i placówek oświatowych, korzystający z przejazdu środkami komunikacji zbiorowej pod opieką nauczycieli/opiekunów w celu udziału w zajęciach lekcyjnych, zawodach sportowych, lub innych zajęć edukacyjno-wychowawczych.

 

20171222 090240
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dnia 22 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie przedświąteczne w klasie 3c.

W tym wyjątkowym dniu, uczniowie klasy 3c przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Uczniowie wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i przy nakrytym stole wspólnie spożyli świąteczne przysmaki. Potem nadszedł czas wspólnego kolędowania.

To był piękny i radosny dzień. Wszyscy poczuli podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt.

Czytaj więcej: Spotkanie przedświąteczne w klasie 3c

 

boze narodzenie
Prawdziwie radosnych,
pełnych miłości i spokoju,
spędzonych w rodzinnym gronie
Świąt Bożego Narodzenia,
wszystkim uczniom, ich rodzinom,
absolwentom oraz przyjaciołom szkoły
życzy Grono Pedagogiczne 
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu.