Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

zebrania z rodzicami

Szanowni Rodzice.

Informujemy, że pierwsze zebrania informacyjne w roku szkolnym 2018/2019 z wychowawcami klas odbędą się:

- Klasy I-III - czwartek, 20 września, godzina 17.00

- Klasy IV-VIII - wtorek, 18 września, godzina 17.00

Serdecznie zapraszamy!

 

40493956 818672425190239 8385155774006951936 n

"Przed nami kolejna edycja akcji „Drzewka za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia”.

Już w sobotę, 8 września za makulaturę i elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonkę. Im więcej przywiezionych śmieci, tym więcej otrzymanych drzewek.

Akcja rozegra się na parkingu Hali Targowej Tęcza przy ul. Bajana 1 we Wrocławiu w godz. 10-16. Każde dziecko otrzyma od organizatorów dodatkową sadzonkę dla szkoły lub klasy.

Organizatorem akcji jest nadleśnictwo "Śnieżka" w Kowarach. Partnerzy akcji to Paper-Met Recykling Sp z oo, Hala Targowa Tęcza oraz Comatec Poland. Patronatem medialnym objęła akcję Gazeta Wrocławska."

 

men

29 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do rodziców i opiekunów, w którym poinformowała o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym 2018/2019, w tym m.in. dalszym wdrażaniu nowej podstawy programowej oraz rozwiązań dotyczących szkolnictwa branżowego i technicznego.

Minister Anna Zalewska zachęciła rodziców do angażowania się w życie szkoły, w szczególności w ramach Rad Rodziców. Aby przybliżyć sposób działania rad rodziców, MEN przygotowało specjalny poradnik „Rady rodziców. Kompetencje i zasady działania”. Zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem.

Pełna treść listu dostępna poniżej.

Czytaj więcej: List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów poświęcony zmianom w systemie edukacji w...

 

witaj szkolo

Wakacje 2018 dobiegają końca i w związku z tym informujemy, że 3 września nastąpi uroczyste rozpoczęcie w roku szkolnego.

W naszej szkole nowy rok szkolny powitają najpierw uczniowie klas V-VIII, którzy zainaugurują rok szkolny 2018/2019 o godzinie 9.00. Godzinę później, czyli o godzinie 10.00 swoją uroczystość będą mieli uczniowie klas 0-IV. Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia zajęć odbędzie się tradycyjnie jak co roku w dużej sali gimnastycznej. Zapraszamy

3 września o godzinie 16.30 zapraszamy natomiast do kościoła pw Św. Andrzeja Apostoła we Wrocławiu na mszę świętą w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli z okazji rozpoczętego roku szkolnego. 

 

wakacje 2

Kochani uczniowie, 

Z okazji rozpoczynających się właśnie wakacji życzymy Wam wielu chwil beztroski oraz odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, wielu powodów do radości i uśmiechu na codzień.

Życzymy Wam by pogoda zawsze dopisywała niezależnie w jakim miejscu się znajdziecie - by były to najlepsze wakacje w Waszym życiu. Nabierajcie sił i energii na nowy rok szkolny i wracajcie do nas zdrowi. 

Do zobaczenia 3 września!

 

 

dzien ojca

"Jeden ojciec znaczy więcej,

niż stu nauczycieli."

G. Herbert 

 
Z okazji Dnia Ojca, który w tym roku wypada w pierwszy dzień wakacji, życzymy Wam wszystkim długich lat w zdrowiu oraz wielu wspaniałych chwil ze swoimi pociechami. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu każdego dnia.