Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20180103 121510
W dniu 3 stycznia 2018 r. uczniowie klas 5a oraz 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kocik i p. Łukaszem Nowakiem oraz nauczycielką języka polskiego p. Barbarą Zybowską obejrzeli spektakl pt.: "Mity".

Aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie "przenieśli" uczniów do krainy mitów. Doskonała gra aktorska, charakteryzacja, oprawa sceniczna i muzyczna zaprezentowane na scenie kina Nowe Horyzonty przypadły do gustu dzieciom, które niejednokrotnie nagradzały grających aktorów gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Spotkanie z mitami w kinie Nowe Horyzonty

 

logo wroclaw
W dniu 19 października 2017 r. Rada Miejska Wrocławia podjęła Uchwałę nr XLVII/1094/17 w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe świadczone środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław oraz sposobu ustalania wysokości opłaty dodatkowej i manipulacyjnej. 

Zgodnie z powyższą Uchwałą od 1 stycznia 2018 r. do bezpłatnych przewozów upoważnione są zorganizowane grupy uczniów i wychowanków wrocławskich szkół i placówek oświatowych, korzystający z przejazdu środkami komunikacji zbiorowej pod opieką nauczycieli/opiekunów w celu udziału w zajęciach lekcyjnych, zawodach sportowych, lub innych zajęć edukacyjno-wychowawczych.

 

20171222 090240
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dnia 22 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie przedświąteczne w klasie 3c.

W tym wyjątkowym dniu, uczniowie klasy 3c przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Uczniowie wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i przy nakrytym stole wspólnie spożyli świąteczne przysmaki. Potem nadszedł czas wspólnego kolędowania.

To był piękny i radosny dzień. Wszyscy poczuli podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt.

Czytaj więcej: Spotkanie przedświąteczne w klasie 3c

 

boze narodzenie
Prawdziwie radosnych,
pełnych miłości i spokoju,
spędzonych w rodzinnym gronie
Świąt Bożego Narodzenia,
wszystkim uczniom, ich rodzinom,
absolwentom oraz przyjaciołom szkoły
życzy Grono Pedagogiczne 
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu. 

 

IMG 20171221 120743
W dniu 21.12.2017 r. w klasie 5a odbyła się uroczysta Wigilia.  

Przy świątecznym stole uczniowie wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Kocik składali sobie piękne życzenia, wspólnie kolędowali oraz spożywali pyszne ciasta i owoce.

Uroku i świątecznej magii dodały piękne melodie grane przez uczniów klasy Weronikę i Doriana.

Ten piękny świąteczny czas uwieczniono na zdjęciach, które można oglądnąć w rozwinięciu tego artykułu.

Czytaj więcej: Wigilia w klasie 5a.

 

20171220 100516

Dnia 20 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci brały udział w spotkaniu świątecznym.

Głównym celem zajęć było poszerzenie wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wigilijnych.

Spotkanie łączyło w sobie elementy edukacji i zabawy. Uczniowie doskonale rozwiązywali zagadki i zadania związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Magia świąt