Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

107

Dnia 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Celem wycieczki było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania lotniska oraz poznanie specyfiki pracy służb lotniskowych. Podczas wycieczki uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji. Na początku każdy uczestnik przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i zapoznał się z zasadami obowiązującymi na lotnisku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dawnego terminalu lotniska.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 3c do Wrocławskiego Portu Lotniczego

 

glowne

W dniu 14.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii dotycząca odzyskania przez Polskę niepodległości.

W lekcji, której przyświecało hasło "Wiele dróg, jeden cel - niepodległość" wzięli udział uczniowie klasy 7a i 7b.

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów - historyków, dysponujących własnym scenariuszem, a także ubiorami z epoki.

Czytaj więcej: Klasy siódme uczestniczyły w lekcji z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

 

WP 20171113 07 23 04 Pro LI

Dziękujemy wszystkich uczestnikom fotograficznego konkursu religijnego pt. "Nasze religijne znaki" za udział i zaangażowanie. Poniżej przedstawiamy wyniki. Jednak każdy z Was, kto wziął udział wygrał to co najcenniejsze w oczach Boga - Jego Błogosławieństwo. Boga, który ceni ludzką aktywność w rzeczach dobrych i chwalebnych.

I miejsce: Emilia Chalcerz (klasa 5a)
II miejsce: Kornelia Kamińska (klasa 5b)
III miejsce: Dominik Stefański (klasa 5a)

Czytaj więcej: Wyniki konkursy fotograficznego pt. "Nasze religijne znaki"

 

zaproszenie

Dnia 17.11.2017 r. o godzinie 18.00 zapraszamy na wieczornicę poetycką pt. "Światło Pana"

Będzie to krótkie spotkanie w szkolnej auli, na którym uczniowie zaprezentują wiersze oraz znane piosenki religijne. Mamy nadzieję, że tych kilka chwil spędzonych razem pomoże nam zamyślić się nad naszą wiarą i sensem naszego istnienia.

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkich, którym czas pozwoli.

 

20171108 132916

W klasie 3c powstał Klasowy kącik czytelniczy, w celu budzenia i kształtowania zainteresowań czytelniczych u dzieci. Został on wyposażony w wygodne ławki, stolik, książki oraz czasopisma dla dzieci.

Książki i czasopisma do kącika zostały przekazane przez uczniów klasy 3c oraz ich rodziców.

Dzieci mogą samodzielnie korzystać z kącika podczas przerw. Jest to miejsce odpoczynku i relaksu, ale również wspólnych gier.

Czytaj więcej: Kącik czytelniczy w klasie 3c

 

IMG 20171108 140538

W środę 8 listopada klasa 3d wraz z wychowawczynią p. Anną Podborowską udała się do Muzeum Archeologicznego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. "Każdy krok zostawia ślad".

Pani archeolog opowiadała historię butów oraz prezentowała eksponaty, które miały nawet 800 lat. Dzieci obejrzały film o pracy archeologów oraz zapoznały się z pracą w XV-wiecznym warsztacie szewskim.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się buty "rogate" oraz tzw. "krowie mordy". Kto chce je zobaczyć musi wybrać się na wystawę do Muzeum.

Zapraszamy i polecamy!

Czytaj więcej: Klasa 3d w Muzeum Archeologicznym