Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

glowne
Od dwóch lat w naszej szkole realizowany jest wrocławski program edukacyjny - Edukacja w Miejscach Pamięci. W ramach tego programu uczniowie uczą się historii nie tylko na lekcjach, ale także poza murami szkoły.

Dzieci odwiedzają miejsca szczególnie ważne dla naszej tożsamości historycznej. Z jednej strony chodzi o pokazanie, do czego może prowadzić brak szacunku dla innych religii, nacji, przekonań i brak relacji na postawy skrajnie ksenofobiczne czy nacjonalistyczne. Z drugiej zaś - wskazanie pozytywnej alternatywy - miejsc, wydarzeń i postaci świadczących o bogatej historii Polski i regionu.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 5a w Dzielnicy Czterech Świątyń

 

PA270003
27.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się przepiękna uroczystość pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Występy dzieci były oklaskiwane przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

Po złożeniu przez dzieci uroczystego ślubowania, pani dyrektor Teresa Molęda dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 95.

Czytaj więcej: Uroczystość pasowania na ucznia w roku szkolnym 2017/2018

 

image002

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły, dobrodziejów i przyjaciół naszej placówki o zapoznanie się z listem fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i o wsparcie finansowe tej fundacji.

Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę.

 

107

Dnia 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Celem wycieczki było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania lotniska oraz poznanie specyfiki pracy służb lotniskowych. Podczas wycieczki uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji. Na początku każdy uczestnik przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i zapoznał się z zasadami obowiązującymi na lotnisku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dawnego terminalu lotniska.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 3c do Wrocławskiego Portu Lotniczego

 

glowne

W dniu 14.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii dotycząca odzyskania przez Polskę niepodległości.

W lekcji, której przyświecało hasło "Wiele dróg, jeden cel - niepodległość" wzięli udział uczniowie klasy 7a i 7b.

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów - historyków, dysponujących własnym scenariuszem, a także ubiorami z epoki.

Czytaj więcej: Klasy siódme uczestniczyły w lekcji z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

 

WP 20171113 07 23 04 Pro LI

Dziękujemy wszystkich uczestnikom fotograficznego konkursu religijnego pt. "Nasze religijne znaki" za udział i zaangażowanie. Poniżej przedstawiamy wyniki. Jednak każdy z Was, kto wziął udział wygrał to co najcenniejsze w oczach Boga - Jego Błogosławieństwo. Boga, który ceni ludzką aktywność w rzeczach dobrych i chwalebnych.

I miejsce: Emilia Chalcerz (klasa 5a)
II miejsce: Kornelia Kamińska (klasa 5b)
III miejsce: Dominik Stefański (klasa 5a)

Czytaj więcej: Wyniki konkursu fotograficznego pt. "Nasze religijne znaki"

 

zaproszenie

Dnia 17.11.2017 r. o godzinie 18.00 zapraszamy na wieczornicę poetycką pt. "Światło Pana"

Będzie to krótkie spotkanie w szkolnej auli, na którym uczniowie zaprezentują wiersze oraz znane piosenki religijne. Mamy nadzieję, że tych kilka chwil spędzonych razem pomoże nam zamyślić się nad naszą wiarą i sensem naszego istnienia.

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkich, którym czas pozwoli.

 

20171108 132916

W klasie 3c powstał Klasowy kącik czytelniczy, w celu budzenia i kształtowania zainteresowań czytelniczych u dzieci. Został on wyposażony w wygodne ławki, stolik, książki oraz czasopisma dla dzieci.

Książki i czasopisma do kącika zostały przekazane przez uczniów klasy 3c oraz ich rodziców.

Dzieci mogą samodzielnie korzystać z kącika podczas przerw. Jest to miejsce odpoczynku i relaksu, ale również wspólnych gier.

Czytaj więcej: Kącik czytelniczy w klasie 3c

 

IMG 20171108 140538

W środę 8 listopada klasa 3d wraz z wychowawczynią p. Anną Podborowską udała się do Muzeum Archeologicznego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. "Każdy krok zostawia ślad".

Pani archeolog opowiadała historię butów oraz prezentowała eksponaty, które miały nawet 800 lat. Dzieci obejrzały film o pracy archeologów oraz zapoznały się z pracą w XV-wiecznym warsztacie szewskim.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się buty "rogate" oraz tzw. "krowie mordy". Kto chce je zobaczyć musi wybrać się na wystawę do Muzeum.

Zapraszamy i polecamy!

Czytaj więcej: Klasa 3d w Muzeum Archeologicznym

 

12

Klasa 3a w dniu 9.11.2017 r. brała udział w zajęciach kulinarnych w pizzeri "Dominum" przy ul. Bajana.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pieca, w którym wypieka się pizzę, poznały historię powstania pierwszej pizzy, gdzie i kiedy została zrobiona pierwsza pizza oraz innych ciekawostek związanych z tym daniem. Następnie pracownik restauracji pokazał dzieciom jak robi się ciasto, uczniowie w grupach przygotowali swoją pizzę. Została ona upieczona i ze smakiem zjedzona przez przygotowujących. Dzieci były bardzo zadowolone. Polecamy wszystkim!

Klasa 3a wraz z nauczycielkami p. Anetą Bedką i p. Grażyną Łoziak.

Czytaj więcej: Klasa 3a na zajęciach kulinarnych w pizzerii Dominum