Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

logo 2017Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Czytaj więcej: VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

20170914 093902
14 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna. W zawodach mogli startować uczniowie ur. w roku 2002 lub młodsi.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych, którzy rywalizowali z innymi uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwie nasze uczennice - Natalia Fabczyńska w pchnięciu kulą, oraz Helena Grechowicz w biegu na 600m., które zajęły bardzo wysokie miejsca. Szczegółowe wyniki będą dostępne na stronie www.wroclawskiszs.pl.

Czytaj więcej: Udział siódmoklasistów w zawodach lekkoatletycznych na Stadionie Olimpijskim.

 

konkurs
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w eliminacjach do konkursu pod hasłem "Mój Empik wspiera biblioteki szkolne".

Do zdobycia 1000 książek dla naszej biblioteki.

Zadanie polega na wykonaniu ze swoją klasą zdjęcia w zaaranżowanej scence, które będzie przedstawiać okładkę dowolnie wybranej książki a także krótkie uzasadnienie wyboru tytułu i opis, jak przebiegały przygotowania do realizacji fotografii.

Ze wszystkich fotografii szkolne jury wybierze jedną pracę, która weźmie udział w konkursie.

Czytaj więcej: Konkurs "Tysiąc powodów by czytać".

 

wbo ostatni dzien
2 października jest ostatnim dniem, w którym można oddać głosy na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Bogatsi o doświadczenia z lat ubiegłych zauważamy, że często bywało tak, że ostatniego dnia rejestrowanych było najwięcej głosów. Wniosek jest prosty - czekamy na głosowanie na ostatnią chwilę. Dlatego zwracamy się z prośbą o przypomnienie o głosowaniu i dotarciu do jak największej ilości osób, które jeszcze nie zagłosowały na projekty - 197 i 546.

Każdy głos ma znaczenie!

Czytaj więcej: Dziś ostatni dzień na zagłosowania na nasze projekty WBO 2017.

 

logo wroclawka edukacja
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału  w wyjątkowym konkursie Wrocławska Edukacja i ja!

Zadanie konkursowe brzmi: "Jak powinna wyglądać Twoja szkoła marzeń?"

Więcej informacji dotyczących konkursu (forma pracy, nagrody, regulamin i termin zgłoszeń) można znaleźć na stronie Wrocławskiej Edukacji.

 

niepodlegla
W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie "Rokiem dla Niepodległej".

MEN od kilku lat nadaje hasła przy okazji kolejnych inauguracji roku szkolnego, aby w ten sposób zwrócić uwagę na ważne idde i problemy związane z edukacją.

Depertament Informacji i Promocji
Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

wbo 2015
Z okazji zbliżającego się głosowania w ramach tegorocznej edycji WBO przypominamy nasze dotychczasowe zwycięstwa w poprzednich edycjach.

6 października 2015 roku w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł: "Mają już bieżnię lekkoatletyczną, teraz starają się o pieniądze na boisko." 

Do tej pory odnieśliśmy sukces dwukrotnie. Nie byłoby bieźni i boiska gdyby nie Wrocławski Budżet Obywatelski i zaangażowanie i głosy mieszkańców.

Nawiązując do artykułu sprzed dwóch lat dzisiaj można by rzec - Mamy już bieżnię, mamy boisko i staramy się o plac zabaw! Liczymy, że nasze staranie przełoży się na wymaganą do wygrania ilość głosów.

Czytaj więcej: Artykuł o WBO 2015 w Gazecie Wyborczej.

 

festyn rodzinny
Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej Szkoły.

Rada Rodziców naszej szkoły ma przyjemność zaprosić na kolejny Piknik Rodzinny na terenach zielonych Szkoły Podstawowej nr 95, który odbędzie się 16 września 2017 r. Początek pikniku o godzinie 11.00.

Gwarantujemy dobrą zabawę, mnóstwo atrakcji także dla najmłodszych, rodzinną atmosferę i dużo pyszności.

Podczas pikniku będzie można oddać głos na projekt budowy placu zabaw w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Serdecznie zapraszamy!

 

20170910 115118
Początek roku szkolnego dla naszych młodych łuczników okazał się bardzo pracowity, a zarazem okazały w sukcesy sportowe.

2 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Dzieci i Młodzików w Jeleniej Górze. W kategorii Apacz dziewcząt zwyciężyła Paulina Dębkowska, natomiast 2. miejsce zajęła Marta Dębkowska. W tej samej kategorii wśród chłopców 2. miejsce zajął Igor Zborowski. W kategorii Orlik chłopców bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Pilniak, który zajął 1. miejsce. W kategorii Młodzików chłopców 2. miejsce zajął Dawid Dębkowski.

10 września odbyły się kolejne zawody - tym razem w Strzelinie.

Czytaj więcej: Sukcesy łucznicze naszych uczniów.

 

ogloszenie1
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 95, przy ul. Starogajowej 66-68 we Wrocławiu zaprasza Państwa, w ramach postępowania w trybie zapytania ofertowego o wartości nie przekraczającej 30 000 euro, na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 z późn. zm.), dalej "ustawa Pzp", do złożenia oferty na zadanie pn. Dostawa pomocy dydaktycznych dla uczniów SP nr 95 we Wrocławiu. 

Czytaj więcej: Zapytanie ofertowe - pomoce dydaktyczne.