Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

12

Klasa 3a w dniu 9.11.2017 r. brała udział w zajęciach kulinarnych w pizzeri "Dominum" przy ul. Bajana.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pieca, w którym wypieka się pizzę, poznały historię powstania pierwszej pizzy, gdzie i kiedy została zrobiona pierwsza pizza oraz innych ciekawostek związanych z tym daniem. Następnie pracownik restauracji pokazał dzieciom jak robi się ciasto, uczniowie w grupach przygotowali swoją pizzę. Została ona upieczona i ze smakiem zjedzona przez przygotowujących. Dzieci były bardzo zadowolone. Polecamy wszystkim!

Klasa 3a wraz z nauczycielkami p. Anetą Bedką i p. Grażyną Łoziak.

Czytaj więcej: Klasa 3a na zajęciach kulinarnych w pizzerii Dominum

 

11listopada
"Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska ma!"

Janusz Szczepkowski

 

IMG 5010
W dniu 19 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami p. Bożeną Ilnicką i p. Joanną Majeran wybrali się do Parku Stabłowickiego na jesienne zajęcia przyrodnicze. Dzieci podczas prac w grupach wykorzystywały do rozwiązywania zadań przybory optyczne, takie jak lupy i lornetki.

Zadaniem pierwszoklasistów była obserwacja zwierząt żyjących w parku i zmian jakie zaszły w przyrodzie, wyróżnianie wybranych gatunków drzew i krzewów oraz porównywanie ich budowy.

Czytaj więcej: Wycieczka klas pierwszych do Parku Stabłowickiego

 

23377167 1786903731342883 114254692 o

Dnia 7.11.2017 r. w naszej szkole odbył się XIV Szkolny Konkurs Recytatorski. Organizatorkami konkursu były p. Barbara Zybowska i p. Marta Palińska-Jachimowicz. W konkursie brali udział uczniowie klas czwartych i piątych.

W skład komisji konkursowej wchodziły:
- p. Barbara Zybowska - nauczycielka języka polskiego
- p. Marta Palińska-Jachimowicz - nauczycielka języka polskiego
- p. Katarzyna Zakrzewska - nauczyciel bibliotekarz.

Czytaj więcej: XIV Szkolny Konkurs Recytatorski.

 

lalek
Dnia 3.11.2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachmowicz wybrali się do Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym 4. Znajduje się on w zabytkowym budynku dawnego Klubu towarzyskiego kupców. Budynek został wzniesiony w XIX w.

Na deskach teatralnych zaprezentowano muzyczny spektakl pt. "Czarodziejski flet", który powstał na podstawie opery Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Spektakl opowiadał o ponadczasowej sile muzyki Mozarta, którą udało się zaadaptować na potrzeby teatralne. Na scenie mogliśmy podziwiać oryginalne i wspaniałe dekoracje oraz niesamowitych aktorów Teatru Lalek. Dzięki ciekawej, zabawnej i szybkiej fabule przenieśliśmy się w baśniowy i magiczny świat muzyki. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przygody bohaterów.

Czytaj więcej: Teatralnie - niebanalnie, czyli wizyta klasy 3c we Wrocławskim Teatrze Lalek.

 

IMG 20171027 100424
27 października 2017 r. w naszej szkole kolejny już raz gościliśmy rycerzy. Pojawiają się oni w naszej szkole każdego roku, by przedstawić uczniom szkoły pokaz historyczny.

Na kilka chwil każdy z uczniów klas 4-6 mógł przenieść się w czasy rycerskie podziwiając strój, pełne wyposażenie rycerza oraz obserwując zaaranżowane walki rycerskie. Nasi wychowankowie podczas pokazu poznawali tajniki rycerskie, zwyczaje panujące w odległych czasach XV wieku.

Pokaz ten był żywą lekcją historii dotyczącej wyżej wspomnianego wieku.

Czytaj więcej: XV-wieczni rycerze w naszej szkole.