Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20180519 145440

W dniu 19 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy trenujący w UKS "95" pod okiem trenera Jacka Jareckiego wzięli udział w zawodach o Puchar Gór Stołowych w Ścinawce Średniej.

W kategorii Apacz chłopcy 5. miejsce zajął Mikołaj Kordybacha, natomiast w kategorii Orlik dziewczęta 3. miejsce wywalczyła Paulina Dębkowska a 7. miejsce jej siostra Marta Dębkowska. W kategorii Młodzik chłopcy 2. miejsce zajął Krzysztof Staroń.

W ramach II Rundy Ligi Młodzików nasi zawodnicy w składzie Krzysztof Staroń, Dawid Dębkowski i Mikołaj Pilniak wywalczyli drugie miejsce.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów naszym reprezentantom.

Czytaj więcej: Zawody łucznicze o Puchar Gór Stołowych

 

1

Dnia 8.06.2018 r. klasa 0a, Kółko Wokalno-Taneczne oraz Teatrzyk Kukiełkowy przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Rodziny. Na tę uroczystość zaproszeni zostali najcenniejsi goście – RODZICE.

Najpierw wystąpiły dzieci z Teatrzyku Kukiełkowego, działający przy naszej szkole pod kierunkiem p. Jadwigi Florkowskiej, które zagrały w przedstawieniu pt.: „Kopciuszek”. Potem posłuchaliśmy utworu pt.: „Pół kroku stąd” w wykonaniu dziewczyn z Kółka Wokalno-Tanecznego. Na końcu wystąpiły dzieci z klasy zerowej. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców.

Czytaj więcej: Program artystyczny z okazji Dnia Rodziny

 

P6050002

Dnia 5.06.2018 r. w naszej szkole odbył się, już po raz piąty, Festiwal Teatrów Szkolnych o Złotą Różę. Jak zwykle poziom prezentowanych sztuk był bardzo wysoki.

Na szczególne uznanie zasługuje aktorski zapał uczniów, którzy z wielkim sercem angażowali się w odgrywane role. Mamy nadzieję, że również i w przyszłym roku spotkamy się na szóstej, artystycznej uczcie, aby obejrzeć pracę młodych artystów, którzy wprowadzą nas w świat teatru.

Czytaj więcej: Festiwal teatrów szkolnych "O Złotą Różę 2018"

 

lekka czwarte

W dniu 7 czerwca 2018 r. uczniowie klas czwartych pod opieką p. Łukasza Nowaka wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych klas czwartych.

Reprezentanci naszej szkoły startowali tego dnia w trzech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Dla większości uczniów był to pierwszy udział w zawodach, w których mieli możliwość reprezentowania swojej szkoły. Jednak trema związana z tym faktem szybko minęła, dzięki czemu uczniowie mogli zaprezentować pełnię swoich możliwości.

W zawodach startowali reprezentanci 37 szkół Wrocławia.

Czytaj więcej: Zawody lekkoatletyczne dla klas czwartych

 

piknik

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 95 zaprasza na piknik rodzinny w dniu 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-14.00 na terenie SP 95. Przewidziano darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych tj.: dmuchaniec, popcorn, wata cukrowa, kawa, herbata, ciasta, napoje, słodycze, pokaz akrobatyczny, radiowóz policyjny, znakowanie rowerów.

Zwracamy się również z prośbą do rodziców uczniów o upieczenie ciast na piknik. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Rady Rodziców.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! 

 

weteran

W przeddzień (28.05.2018 r.) Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ i Dnia Weterana gościliśmy w naszej szkole Weteranów Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych.

To nie pierwsza wizyta wśród naszych uczniów. Tym razem na żywą lekcję historii zostali zaproszeni uczniowie dwóch siódmych klas. Nasi goście - p. Elżbieta Rogala, p. Andrzej Lazarek, p. Edward Klimas i p. Jerzy Lesicki opowiadali o roli ONZ i jej doraźnych sił zbrojnych w utrzymaniu pokoju na świecie i gaszeniu konfliktów zbrojnych.

Czytaj więcej: Weterani wśród młodzieży