Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

finacyberbezpieczni
W dniu 7.12.2017 r. w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał konkursu "Cyberbezpieczni". Celem konkursu było podnoszenie świadomości młodych ludzi o technologii informacyjnej i cyberbezpieczeństwie i tym samym zapewnienie im większej ochrony w wirtualnej rzeczywistości.

W finale uczestniczyło dwóch uczniów z naszej szkoły - Dawid Dębkowski i Filip Małecki. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajął Dawid Dębkowski. 

W konkursie wzięło udział 1500 uczniów z 62 szkół. Tym większe gratulacje dla naszego ucznia!

 

011
Dnia 29.11.2017 r. obchodzona jest wigilia św. Andrzeja, zwana andrzejkami lub jędrzejówkami.

W wielu regionach Polski odbywały się spotkania i wróżby. Początkowo w andrzejkach uczestniczyły wyłącznie panny na wydaniu. Nigdy nie brały w nich udziału kobiety zamężne. Zakaz wstępu mieli również mężczyźni i chłopcy.

Obecnie andrzejki mają formę wesołego spotkania dzieci, młodzieży.

Czytaj więcej: Zabawa andrzejkowa w klasie 3c

 

060
Dnia 9 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej.

Dzieci brały udział w "Grze bibliotecznej - Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny". Głównym celem zajęć był wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji. Gra biblioteczna łączyła sw sobie elementy edukacji i zabawy. Uczniowie doskonale rozwiązywali zagadki związane z biblioteką oraz miastem Wrocławiem. Ponadto doskonalili pracę w zespołach oraz orientację w przestrzeni bibliotecznej.

Czytaj więcej: Gra biblioteczna: Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny

 

20171208 121156
Dnia 8 grudnia 2017 r. klasa 5b wraz ze swoim wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz p. Wiolettą Kocik i p. Jackiem Budujem udała się pociągiem Kolei Dolnośląskich do parku techniki i nauki Explorapark w Wałbrzychu.

Podczas wizyty w Exploraparku dzieci miały możliwość poznać matematykę z innej, doświadczalnej strony. Dzieci zapoznały się z Twierdzeniem Pitagorasa, miały możliwość poznania reguły złotego podziału i wykorzystania jej w malarstwie, rzeźbie i architekturze a także poznały klasyfikację geometrycznych pokryć płaszczyzny analizując wszystkie rodzaje mozaik Platona i Archimedesa.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 5b do Exploraparku w Wałbrzychu

 

20171205 101636
Dnia 5 grudnia 2017 r. klasa 3c wraz z nauczycielem p. Łukaszem Nowakiem udała się do Wrocławskiego Klubu "Anima", gdzie z zaciekawieniem oglądnęła spektakl Teatru na Ostrowie pt. "Edi z Bombaju".

Podczas przedstawienia uczniowie podziwiali fantastycznę grę aktorską oraz ciekawą inscenizację. Uczniowie starali się zrozumieć przesłanie sztuki, by nie oceniać ludzi po wyglądzie, ich różnorodnorodności, czy kolorze skóry. 

Po spektaklu trzecioklasiści udali się do pobliskiego Parku Zachodniego podziwiając przyrodę przygotowującą się do zimowego snu. Dużą radość sprawiły dzieciom wiewiórki, których jak na tę porę roku było w parku bardzo dużo.

Czytaj więcej: Klasa 3c na spektaklu pt. "Edi z Bombaju"

 

IMG 20171116 092809
W dniu 16.11.2017 r. w klasie 0a odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy się zachowywać w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Czytaj więcej: Spotkanie klasy 0a z policjantem