Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:


info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Kwiecień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

czytanie ksiazki

Znane są już wyniki konkursu świetlicowego "Tę książkę warto przeczytać".

W konkursie wzięła udział bradzo duża liczba uczniów - co warte podkreślenia, nie tylko z naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, gratulujemy pomysłów i cieszymy się z tak licznego udziału w konkursie.

Zapraszamy do udziału za rok!

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu "Tę książkę warto przeczytać".

 

konkurs

18. maja 2017 roku odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu „Pożeracze książek”.

We wrześniu zainteresowani uczniowie otrzymali wykaz lektur. Mieli siedem miesięcy na ich przeczytanie. Przez ten czas poczynania uczniów koordynowały nauczycielki języka polskiego: Barbara Zybowska i Monika Krawiec. W drodze szkolnych eliminacji do finału przeszło dwóch uczniów klasy VI b: Bartosz Brejna i Daniel Cioroch. Finał odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej Nr 107 o godzinie 15:00 i trwał 45 minut.

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs "Pożeracze książek".

 

dyktando

16. maja 2017 roku uczniowie klas II – VI uczestniczyli w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Klasy drugie i trzecie rozwiązywały test składający się z dwóch części: I – zadania ortograficzne i części II – dyktando (w sumie 30 pytań) pod opieką koordynatora konkursu Anny Podborowskiej – wychowawcy klasy II d.  Natomiast klasy IV – VI pisały test po czujnym okiem koordynatora klas starszych Barbary Zybowskiej – nauczyciela języka polskiego.

Czytaj więcej: Ogólnopolskie Dyktando Szkolne.

 

men

W związku z ukazaniem się listu Ministra Edukacji Narodowej zachęcamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły do przeczytania listu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zmian w polskiej oświacie.

Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska w liście podsumowuje pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian, oraz wskazuje kierunki wdrażania kolejnych zmian m.in. w sprawie podręczników, podstaw programowych z przedmiotów oraz wdrożenia programu obejmującego opiekę stomatologiczną uczniów.