Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

1

KOMUNIKAT KOMISJI WYBORCZEJ

W wyborach, które odbyły się 20.10.2017 r. oddano 126 ważnych głosów. Frekwencja wyniosła 84%. Najwyższą liczbę głosów otrzymali następujący kandydaci:
1. Artur Zwierz (klasa 5a) - 21 głosów
2. Nikola Kroll (klasa 7a) - 20 głosów
3. Maja Cicha (klasa 7b), Hania Cyganik (klasa 4b) - po 19 głosów

Serdecznie gratulujemy!

Komisja Wyborcza: Julia Lewkowiec, Roksana Kotulska, Amelia Tarnowska
Opiekun SU: Anna Ferdek

Czytaj więcej: Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.

 

20171012 104227
Dnia 12 października 2017 r. w ramach propagowania zdrowego stylu życia oraz w ramach klasowego projektu "W kręgu ciekawych zawodów" odbyło się spotkanie z panią farmaceutką Iwoną Miernik-Gawłowicz. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania uczniów ze specyfiką studiów farmaceutycznych oraz pracą farmaceuty w aptece. Uczniowie mieli okazję obejrzeć strój farmaceutyczny.

Czytaj więcej: Wizyta farmaceuty.

 mateks
 
 
 
 
 
 
W Szkole Podstawowej nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza we Wrocławiu realizowany jest projekt
"Matematyczne eksperymenty - poprawa jakości nauczania matematyki w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych w Gminie Wrocław”. Projekt realizowany jest od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2019 roku.
Szczegóły realizacji projektu znajdują się pod poniższym linkiem: 

 

CAM03069
11 października 2017 r. klasa 0a była na wycieczce w sklepie owocowo-warzywnym "Owocolandia" mieszczącym się przy ul. Boguszowskiej.

Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały owoce i warzywa, które można nabyć w warzywniaku. Dzieci miały okazję nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale także mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce czyli owoce egzotyczne. Pani ekspedientka przyjęła dzieci z ogromnym entuzjazmem i dużą serdecznością. A na koniec obdarowała dzieci soczkami i owocami.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 0a do Owocolandii.

 

CAM03000
Dnia 27 września 2017 r. dzieci z klasy 0a wybrały się na wycieczkę do Parku Stabłowickiego. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego - parku w okresie jesieni.

Przed wycieczką omówiono wspólnie zasady bezpiecznego zachowywania się podczas wycieczki. Po dotarciu na miejsce dzieci obserwowały roślinność parku, rozpoznawały i nazywały drzewa, podziwiały kolorystykę liści, zbierały kasztany i żołędzie. Kolejną atrakcją był parkowy plac zabaw.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 0a do Parku Stabłowickiego.

 

CAM03106
18.10.2017 r. klasa 0a była na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu.

Dzieci zobaczyły jak wygląda praca strażaka, jakiego sprzętu używają strażacy, jak wygląda Jednostka Straży Pożarnej. Bardzo duży zachwyt i zdziwienie wywołała ogromna 40 metrowa drabina strażacka. Uczniowie wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 0a do Państwowej Straży Pożarnej.