Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

cudowny
Klasy 4c oraz 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Marcinem Koszernym i p. Łukaszem Nowakiem z okazji zbliżających się "walentynek" udali się do wrocławskiego kina Helios na film pt.: Cudowny chłopak".

Informacja ta nie znalazłaby się pewnie na stronie (w końcu nie tylko te klasy z naszej szkoły chodzą do kina z okazji różnych wydarzeń), gdyby nie świetna, wartościowa historia opowiedziana w tym filmie.

Film oparty na powieści R. J. Palacio, którego reżyserem jest Stephen Chbosky opowiada historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku genetycznych zaburzeń ma zdeformowaną twarz.

Czytaj więcej: "Cudowny chłopak" czyli jak wzruszyć się w kinie

 

20180208 110339 1
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączkow nasmażyła"
 

Dnia 8 lutego obchodzimy w tym roku tłusty czwartek (tzw. zapusty), czyli ostatni karnawałowy czwartek przed Wielkim Postem.

W klasie 3c nie zapomniano o tej smacznej tradycji. Były słodkie pączki i faworki zwane także chrustami. Dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane pyszności.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek w klasie 3c

 

DSCN3060
48 dzieci uczestniczyło w półkoloniach zimowych organizowanych w naszej szkole. Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program, który umożliwił dzieciom aktywne i ciekawe spędzenie ferii.

Uczestnicy zajęć obejrzeli spektakl teatralny i sami wcielili się w aktorów. W Centrum Inicjatyw Wszelakich wykazali się dobrą sprawnością fizyczną, umiejętnościami rękodzielniczymi i badawczymi. Bawali się w sali zabaw "Piotruś" i na kręglach.

Podczas warsztatów multimedialnych poznali tajniki tworzenia filmu animowanego, a w trakcie zajęć sportowych instruktor tenisa uczył dzieci zasad i technik gry w tenisa ziemnego.

Czytaj więcej: I już po feriach... czyli krótka relacja z półkolonii w naszej szkole

 

1
20.11.2017 r. podczas zajęć koła języka angielskiego uczniowie pod opieką p. Andżeliki Całej napisali list do brytyjskiej rodziny królewskiej. Do listu uczniowie dołączyly własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.

W styczniu 2018 r. otrzymaliśmy odpowiedź. Książe i księżna Cambridge podziękowali za nasz list oraz kartki i życzyli nam szczęśliwego nowego roku. Do odpowiedzi dołączone było zdjęcie księżnej Kate i księcia Williama wraz z dziećmi - George'm i Charlotte.

To już drugi rok z rzędu kiedy nasi uczniowie wysłali list do rodziny królewskiej i otrzymali odpowiedź. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Czytaj więcej: Dostaliśmy odpowiedź od rodziny królewskiej

 

d5a98cea2eb514de98b09e8a1fd2486b
Zachęcamy wszystkich rodziców do udziału w programie Dolnośląskie Małe Granty. Można skorzystać z mikrodotacji do 5000 zł.

Jeśli działasz w grupie nieformalnej, masz pomysł i chcesz wesprzeć, integrować i wzmacniać lokalną społeczność - także szkolną, to zapraszamy do aplikowania w programie Dolnośląskie Małe Granty na inicjatywy społeczne realizowane na Dolnym Śląsku.

Więcej informacji, regulamin i zgłoszenia na stronie www.malegranty.pl

 

dzien babci i dziadka 3
                                                      Kochane Babcie...
Drodzy Dziadkowie...
W dniu Waszego Święta pragniemy
złożyć Wam najlepsze życzenia,
aby radość i pomyślność towarzyszyły
każdego dnia a zdrowie służyło
przez długie lata - aż do końca świata!
Dyrekcja, nauczyciele
i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 95