Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

IMG 20180523 100053

W dniu 23 maja 2018 r. naszą szkołę odwiedzili specjalni goście, policjanci oraz niecodzienny gość, pies policyjny z Komendy Powiatowej Policji we Wrocławiu.

Tego dnia dzieci z klasy 0a zgromadziły się na boisku, aby powitać gości. Przewodnik psa tropiącego, opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga.

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantami i psem tropiącym w grupie 0a

 

IMG 20180524 125659

Dnia 24.05.2018r. dziecii z klasy 0a i 3d wraz z wychowawczyniami p. Anią Podborowską, p. Małgorzatą Malec oraz p. Anią Chalcarz były na wyciecze w Młynie w Siedlimowicach.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się skąd bierze się mąką, kasza manna, otręby i poznały ciekawą historię młyna w Siedlimowicach. Wzięły również udział w warsztatach manualnych, samodzielnie wyrabiały ciasto i upiekły podpłomyki.

Pogoda dopisała, dlatego też miały czas na gry zespołowe i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 0a i 3d do Młyna w Siedlimowicach

 

mama

"Nie ma jak u mamy ciepły piec, cichy kąt,

Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd..."

Wojciech Młynarski

 

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Mamom długich lat w zdrowiu, bo to ono jest podstawą wszelkich działań w naszym życiu. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu na co dzień.

 

czytanie ksiazki

Prezentujemy wyniki międzyświetlicowego konkursu plastycznego "Tę książkę warto przeczytać"

I miejsce - Gabriela Podgórska ZSP nr 4
II miejsce - Julia Muszyńska ZSP nr 7
III miejsce - Julia Pomagalska SP nr 95

Ponadto wyróżnieni zostali: Zofia Niedbała (SP nr 30), Michał Kuczyc (SP nr 19), Piotr Grygielski i Krystian Gulowaty (SP nr 95), Hanna Mielczarek (ZSP nr 4) oraz Maksym Seninta (ZSP nr 46).

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

 

5

24 maja 2018 r. w naszej szkole został rozegrany turniej piłki siatkowej plażowej "Pamiętamy o Jacku Pieniążczaku". Turniej ten został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów do lat 13 oraz do lat 15.

W turnieju wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 24, która zgłosiła jeden zespół w kategorii do lat 13, Szkoła Podstawowa nr 51, która zgłosiła jeden zespół w kategorii do lat 13 oraz dwa zespoły w kategorii do lat 15, oraz gospodarze zawodów - Szkoła Podstawowa nr 95, która wystawiła po jednym zespole w każdej kategorii.

Czytaj więcej: Jacku, pamiętamy o Tobie...

 

20180522 101328
W dniu 22 maja 2018 roku uczniowie klasy 5b udali się wraz z wychowawcą do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, które mieści się na al. Kasprowicza we Wrocławiu. 

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom religii Islamu w ramach projektu "Edukacja w miejscach pamięci".

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły wiedzy na temat Islamu. Podczas lekcji, która miała miejsce w sali modlitwenej meczetu, dzieci dowiedziały się co to jest Ramadan, jakie są filary Islamu.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5b z wizytą w meczecie