Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

 

pilniak
W dniu 11 czerwca 2017 roku w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci w Łucznictwie.

W zawodach tych startowali również uczniowie naszej szkoły, których trenerem i opiekunem podczas turnieju był Pan Jacek Jarecki.

Miło nam ogłosić, że I miejsce w kategorii Orlik - chłopcy zajął uczeń klasy 5b Mikołaj Pilniak! Jest to duży sukces i ogromne osiągnięcie Mikołaja. Bycie najlepszym na Dolnym Śląsku to nie lada wyczyn i powód do dumy.

Natomiast w kategorii chłopców o rok starszych II miejsce zajął uczeń klasy 6b Dawid Dębkowski! Podobnie jak w przypadku Mikołaja jest to również najlepszy życiowy wynik w zawodach łuczniczych dla Dawida.

Gratulujemy sukcesów życiowych i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

 

4
Informujemy, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Walczak z klasy 6a zajęła I miejsce, a Kornelia Kamińska z klasy 4b II miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Historyczno-Ekologicznym "Średniowieczny król w ekologicznych szatach".

Opiekunami uczennic podczas konkursu były panie Barbara Zybowska oraz Wioletta Kocik.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Czytaj więcej: Sukces naszych uczennic w konkursie historyczno-ekologicznym.

 

zakonczenie
Drodzy uczniowie, rodzice i opiekunowie!

W związku z zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 informujemy, że odbędzie się ono w piątek 23 czerwca 2017 r.:

-  dla klas 3-6 o godzinie 9.00

-  dla klas 0-2 o godzinie 11.00.

Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła o godzinie 8.00.

 

20170605 160409
Dzieci z klasy 3d z inicjatywy pani Małgorzaty Malec zainspirowanej "Kubeczkową Piosenką" szkoły podstawowej z Suwałk uczyły się gry na plastikowych kubeczkach.

Podczas zajęć dzieci wykazywały się olbrzymią kreatywnością, słuchem muzycznym i zdolnościami artystycznymi.

Uczniom należą się gartulacje za chęć uczestnictwa w tym projekcie oraz wytrwałość. Efekty pracy uczniów można oglądać na szkolnym telewizorze obok stołówki.

Czytaj więcej: Nauka gry na plastikowych kubeczkach.

 

pioro
Z przyjemnością informujemy, że uczeń Konrad Urbaniak zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. "Ciąg Dalszy Nastąpi - nowe przygody bohatera lektury". Natomiast uczeń Michał Czop otrzymał wyróżnienie w konkursie.

Na co dzień uczniowie uczęszczają do klasy Vb. Poczynania uczniów koordynowała nauczycielka języka polskiego p. Marta Palińska-Jachimowicz. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-6. Głównymi celami konkursu było zachęcenie uczniów do twórczego działania oraz rozwijanie wrażliwości. Uczniowie pisali opowiadania twórcze nawiązujące do jednej z podanych lektur szkolnych. W poniedziałek 12 czerwca odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w Szkole Podstawowej nr 22. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

 

igrzyska
Już 9 czerwca w naszej szkole odbędą się Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne klas 0-III. Celem zawodów sportowych jest upowszechnianie sportu i rekreacji ruchowej wśród dzieci, wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu, wdrażanie do kulturalnego odbioru imprez sportowych, edukacja poprzez zabawę oraz integracja zespołów edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Uczniowie będą brali udział w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. Wszystkich zawodników obowiązuje strój sportowy oraz przestrzeganie zasad fair play. Gwarantujemy dobrą zabawę i sportową atmosferę.