Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

dziewczyny noga

W piątek 18 maja 2018 r. na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Mini Piłce Nożnej dziewcząt klas VI. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała tego dnia 4 mecze.

W fazie grupowej w pierwszym meczu nasza szkoła pokonała Szkołę Podstawową nr 77 3:0, w drugim meczu uległa SP 34 0:2 i do ćwierćfinału awansowała z drugiego miejsca.

Mecz ćwierćfinałowy, który dziewczyny rozegrały z SP 16 zakończył się remisem 2:2 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

Czytaj więcej: Dziewczęta z historycznym brązowym medalem w Mistrzostwach Wrocławia w mini piłce nożnej!

 

IMG 20180518 110609

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom sklepu "Owocolandii" przy ul. Boguszowskiej za "witaminki" w formie soków i owoców, które otrzymały dzieciaki z klasy 0a z naszej szkoły.

 

DZIĘKUJEMY!

Dzieciaki oraz wychowawca zerówki

Czytaj więcej: Podziękowania dla sklepu "Owoclandia"

 

male

Dnia 16.05.2018 r. uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Fundację Wspólnota Pokoleń, która realizuje projekt dla młodzieży szkolnej Wrocławia pt."Z Syberii do Polski - śladami polskich bohaterów".

Celem projektu jest pielęgnowanie pamięci o Polakach poddawanych represjom pod okupacją sowiecką i niemiecką, o więźniach łagrów oraz obozów koncentracyjnych, polskich żołnierzach walczących w organizacjach niepodległościowych, których życiorysy połączyła Syberia.

Czytaj więcej: Spotkanie naszych uczniów z Sybirakami

 

luczak

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b - Karolina Łuczak na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Polski w pływaniu synchronicznym wywalczyła 3 złote medale: w konkurencjach Duet, Kombinacja oraz drużynowo!

Zawodniczka klubu UKS Synchro Wrocław zajęła także wysokie czwarte miejsce indywidualnie na ponad osiemdziesiąt startujących zawodniczek w Figurach.

Gratulujemy Karolinie ogromnego sukcesu i tytułu potrójnej Mistrzyni Polski!

Więcej informacji można znaleźć na stronie Klubu UKS Synchro.

 

1
Szkolna reprezentacja chłopców w piłce nożnej zajęła siódme miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci w mini piłce nożnej.

Runda finałowa została rozegrana w dniu 14 maja 2018 r. na kompleksie boisk na Niskich Łąkach. Nasz zespół rozegrał tego dnia trzy pojedynki: kolejno z SP 10 (przegrana 1:2), SP 17 (przegrana 0:2) oraz z SP 85 (wygrana 10:2). Jeden mecz wygrany sprawił, że nasz zespół został sklasyfikowany na miejscu siódmym.

Jest to bardzo wysokie miejsce, gdyż w tym roku w rozgrywkach strefowych o Mistrzostwo Wrocławia wystartowało ponad 50 szkół podstawowych. 

Czytaj więcej: Reprezentacja chłopców w piłce nożnej na wysokim siódmym miejscu w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci...

 

22

W sobotę 12.05.2018 rozpoczęła się 11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Na polach marsowych Stadionu Olimpijskiego odbył się właśnie w ramach WOM turniej piłki ręcznej dziewcząt.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2004-2005 oraz 2006 - 2007. W każdej kategorii do turnieju zgłosiły się 3 drużyny. SP 95, SP 1 i SP 74 w roczniku młodszym oraz SP 95, SP 74 i SP 10 w roczniku starszym. Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym" a drużyny grały ze sobą 2 mecze (mecz i rewanż).

Czytaj więcej: Udział naszej szkoły w WOM 2018 w piłce ręcznej.