Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
12
13
14
24
25
26
27
28

matematyczne eksperymenty

 

tuwim1

W dniu 1 marca uczniowie klasy II b mieli zaszczyt gościć w szkole swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo. Spotkanie poświęcone było poezji Juliana Tuwima.

Dzieci na szkolnej scenie prezentowały własne interpretacje najpopularniejszych wierszy naszego poety. Wszystkie wiersze były ciekawie i barwnie przedstawione. Recytujący posługiwali się nie tylko rekwizytami ale również barwnymi strojami. Zgromadzona publiczność nagradzała wszystkich występujących gromkimi brawami. Podczas spotkania panowała serdeczna i przyjazna atmosfera.

Bożena Ilnicka

Czytaj więcej: Spotkanie z poezją Juliana Tuwima

 

1

Dnia 28 lutego obchodzimy tłusty czwartek (tzw. zapusty), czyli ostatni karnawałowy czwartek przed Wielkim Postem.

W klasie 4 c nie zapomniano o tej słodkiej tradycji, która stała się elementem naszej kultury. Uczniowie wzięli udział w lekcji języka polskiego, która miała na celu wzbogacić ich wiedzę o tradycjach ludowych. Pod kierunkiem p. Marty Palińskiej- Jachimowicz, dzieci chętnie wykonywały różne zadania w grupach np. tworzyły hasło reklamowe o pączku, czy też pisały wiersz na temat tłustego czwartku.

Czytaj więcej: Tłusty Czwartek w klasie 4c

 

dz otwarty

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu ma przyjemność zaprasić wszystkich zainteresowanych rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat na Dzień Otwarty naszej szkoły w dniu 2 marca 2019 r. w godzinach 10.00 - 12.00.

W programie m.in.: zapoznanie z zasadami rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, pokaz sal lekcyjnych, pokaz zajęć z języka angielskiego, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły oraz świetlicy.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dzien jezyka

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W naszej szkole obchody tego święta zaplanowane są na 22 lutego. Uczniowie klas 4-8 wezmą udział w międzyklasowy konkursie związanym z językiem polskim.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałej zabawy i owocnej pracy!!!

Alicja Kowalska i Barbara Zybowska

 

5

14 lutego to Dzień Zakochanych, ale też obdarowywania się miłymi gestami, życzliwością, prezentami i radością.

Klasa 5d azorganizowała z tej okazji zabawę walentynkową. Uczniowie przygotowali poczęstunek, udekorowali klasę i zaproponowali zabawne konkurencje.

Panowała przemiła atmosfera!

Czytaj więcej: Walentynki w klasie 5d

 

20190125 1156441

25.01.2019 r. w klasie 0a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni szczególni goście: Babcie i Dziadkowie.

W programie artystycznym, przygotowanym przez p. Annę Chalcarz oraz p. Ewę Syjud, wzięły udział wszystkie dzieci z klasy 0a, które pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. obdarowały również Gości własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Po uroczystości odbył się poczęstunek. Wszystkim podobał się występ, nie zabrakło oklasków, uśmiechów i łez radości.

Czytaj więcej: Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w oddziale 0a

 

8

Nasza szkoła wzorem lat poprzednich w pierwszym tygodniu ferii zorganizowała zajęcia dla dzieci.

Uczestnicy półkolonii pod opieką nauczycieli aktywnie spędzali czas.

Dzieci brały udział w warsztatach teatralnych, kulinarnych, plastycznych i muzycznych.

Uczyły się majsterkowania, programowania oraz rozwijały sprawność fizyczną. Chętnie bawiły się i wspólnie wykonywały różnorodne zadania.

B. Ilnicka

Czytaj więcej: Ferie w szkole...

 

1

W dniach 27.01.2019 r. - 1.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły oraz kilkoro uczniów z innych szkół przebywali na obozie narciarskim w Zlatych Horach w Czechach.

Zimowisko było wspaniałą okazją nie tylko do nauki jazdy na nartach oraz doskonalenia umiejętności narciarskich, ale przede wszystkim okazją do spędzenia niespełna tygodnia ferii w spoósb ciekawy, aktywny ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły. Pomagała nam w tym pogoda. Z wyjątkiem pierwszego dnia obozu, podczas którego padał deszcz ze śniegiem, każdy następny był słoneczny, a temperatura oscylowała wokół zera stopni Celsjusza.

Czytaj więcej: Obóz narciarski w Zlatych Horach

 

male

Zamieszczamy podziękowania od Prezesa Sybiraków za udział w spotkaniu opłatkowym: 

"NA RĘCE PANI DYREKTOR – Teresy MOLĘDY składam w imieniu Koleżanek i Kolegów ze Związku Sybiraków Koło FABRYCZNA serdeczne podziękowanie za osobisty udział w SPOTKANIU OPŁATKOWYM razem z Panią od historii Wiolettą KOCIK i Panią od śpiewu Ewą Syjud Onacka wraz z przepięknym chórem szkolnym i cudnie śpiewającym kolędy polskie. Była to „uczta” dla Sybiraków słuchających kolędy, a Ksiądz Profesor nie mógł się nadziwić, że nasze DZIECI znają wszystkie zwrotki kolęd. Piękna sprawa…"

Czytaj więcej: Podziękowania od Prezesa Sybiraków za udział w spotkaniu opłatkowym