Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
12
13
14
24
25
26
27
28

matematyczne eksperymenty

 

IMG 20190329 121526

Dzieciaki z zerówki miały dużo ciekawych zajęć w marcu.

Na początku miesiąca mieliśmy lekcję z tabletami, podczas której dzieci uczyły się, jak opiekować się zwierzątkami. Potem poszliśmy do kina Helios na bajkę pt. „Corgi, psiak Królowej”.

Na drugi dzień przy poczęstunku obchodziliśmy „Dzień Kobietek”. Uczestniczyliśmy w dwóch lekcjach muzycznych, na których poznaliśmy instrumenty: kontrabas oraz cajon.

Czytaj więcej: Marzec w "zerówce"

 

konkurs

Cztery uczennice klasy 6b: Michalina Misiak, Zosia Woźny, Natalia Walczyńska i Klaudia Hamala i dwie uczennice klasy 4c: Laura Sroga i Gabrysia Ceynowa, wzięły udział w konkursie Matematyczne Kamery, organizowanym przez Fundację Maciejko.

Filmy zrealizowane przez dziewczyny można zobaczyć na kanale youtube.
Klasa 4 – “W krainie prostokąta”
Klasa 6 – “Pole, objętość i siatka graniastosłupów”
Klasa 6 – “Ułamki są wśród nas”

Czytaj więcej: Konkurs Matematyczne Kamery

 

charytatyw

Koleżanki i koledzy, uczniowie i rodzice,

Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zwraca się z gorącą prośbą do samorządów klasowych o wzięcie udziału w wiosennych akcjach charytatywnych:

1. Wielkanocna paczka dla rodaka ze Lwowa: do 3 kwietnia br. zbieramy żywność trwałą i środki czystości. Dary gromadzimy w kartonach w swoich salach lekcyjnych, sporządzamy protokół i przekazujemy dary szkolnym wolontariuszom do dnia 4 kwietnia (czwartek).

Czytaj więcej: Wiosenne akcje charytatywne

 

DSCN3613

Uczniowie klas młodszych wzorem lat ubiegłych realizowali projekt „JESTEM BEZPIECZNY, BO WIEM, UMIEM, STOSUJĘ ”, który w tym roku przebiegał pod hasłem BEZPIECZNIE WIOSNĄ.

W terminie od 11 do 20 marca dzieci wykonywały wiele zadań związanych z poznawaniem znaków drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszy i rowerzysta. Tworzyły prace plastyczne i makiety.

W dniu 21 marca odbyło się podsumowanie działań połączone z powitaniem wiosny.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu "Bezpiecznie wiosną"

 

DSCN3585

W dniu 20 marca 2019 roku uczniowie klasy II b wybrali się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ulicy Kosmonautów.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

W bluzach i hełmach strażackich uczyli się na fantomach udzielania pierwszej pomocy, właściwego gaszenia różnych przedmiotów i substancji np. palącego się oleju oraz wychodzenia z zadymionego pomieszczenia.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 2b w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej

 

zoi

13 marca 2019 roku odbył się XIX Miejski Konkurs Rcytatorski „Spotkanie z wierszem”. Podczas etapu dzielnicowego naszą szkołę reprezentowała Zoi Malkogiorgos - uczennica klasy II b.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była rymowanka: „Kwiaty, motyle zieleń traw. W zielone z poezją się baw”.

Zoi pięknie wyrecytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt: „Drzewo” i przeszła do finału, który odbędzie się 25 kwietnia.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie odnoszą sukcesy

 

9

8 marca 2019 r. chłopcy z klasy 5d spisali się na medal. Przygotowali fantastyczną niespodziankę dla swoich koleżanek z klasy.

Tuż po dzwonku na drugą lekcję, zamiast ustawić się przed klasą, po prostu zniknęli. Na korytarzu pozostały, zdziwione sytuacją, dziewczynki. Nagle otworzyły się drzwi do sali 13, a w progu ukazali się zadowoleni i roześmiani chłopcy. Złożyli życzenia swoim koleżankom i wręczyli upominki.

Na tę okazję udekorowali salę, przygotowali poczęstunek oraz różne atrakcje.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w klasie 5d

 

20190313 091746 1

W kanonie lektur szkolnych istotne miejsce zajmują ,,Dziady" część II Adama Mickiewicza.

Na omówienie zagadnień poruszonych w książce, poświęciliśmy kilka lekcji języka polskiego - wskazując na ponadczasowe i cenne prawdy moralne w lekturze.

Dnia 13.03 2019 r. odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie z klasy VII b pod kierunkiem p. Marty Palińskiej – Jachimowicz przedstawili fragmenty „Dziadów‘’. Różnorodność rekwizytów, kreatywne kostiumy, poetycki język oraz tajemniczy nastrój sprawiły, że inscenizacja dramatu wypadła wyjątkowo dobrze.

Czytaj więcej: Inscenizacja ,,Dziadów” część II Adama Mickiewicza w klasie VII B

 

20190313 101312

W dniu dzisiejszym tj. 13 marca 2019 r. W hali MCS na ul. Parkowej odbyły się zawody w ramach 2. rundy Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych klas 7-8 I gimnazjów.

W zawodach wzięła udział również nasza szkoła, która przeszła pomyślnie przez pierwsza rundę. Uczniowie naszej szkoły rozegrali tego dnia 3 mecze – niestety, każdy z nich zakończył się naszą przegraną.

Pierwszym naszym przeciwnikiem była SSP nr 72, która okazała się lepsza i wygrała 7-3.

Czytaj więcej: Relacja z zawodów piłki ręcznej chłopców klas 7-8 i gimnazjów

 

IMG 0828

22 lutego 2019 r. obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w międzyklasowym konkursie. Rozwiązywali zadania, łamigłówki językowe, malowali ortograficzne obrazy oraz pisali wiersze.

Efektem naszej pracy są również piękne dekoracje związane z językiem polskim.

W klasach czwartych pierwsze miejsce i największą liczbę punktów zdobyli uczniowie klas 4a i 4b. W klasach piątych zwycięstwo wywalczyli uczniowie klasy 5d. W klasach 6-8 najlepsi okazali się uczniowie klasy 8a.

Czytaj więcej: Dzień języka ojczystego