Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

 

tn Dzie Nauczyciela1
"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku jest wykształcenie."
Arystoteles

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły składamy z głebi serca płynące życzenia: takich myśli i marzeń, które da się urzeczywistnić, pomysłów pięknych i szlachetnych, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom zrodziła wiele pięknych owoców.

 

20171011 084130 1
Dnia 11 października uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz wybrali się do Centrum Nauki Humanitarium.

Uczniowie brali udział w warsztatach pt. "Wulkan" oraz mogli podziwiać wystawę pt. "Odnawialne Źródła Energii".

Dzieci zapoznały się ze zjawiskiem wulkanu. Dowiedziały się także, które wulkany są aktywne, a które uśpione. Następnie każdy uczestnik skonstruował własny wulkan i spowodował jego erupcję.

Czytaj więcej: Odkrywamy i doświadczamy w Centrum Nauki Humanitarium.

 

20171006 124637
W dniu 6 października klasy 5a i 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kocik, p. Łukaszem Nowakiem, oraz p. Katarzyną Zakrzewską i p. Jackiem Budujem odwiedzili Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

Planetarium w Chorzowie zostało wybudowane w 1955 roku. Centralnym urządzeniem w planetarium jest potężny, ważący 2 tony projektor. Odtwarza on wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi o dowolnej porze, naśladując firmament. Ekranem projekcji jest największa w Polsce kopuła o średnicy 23 metrów a widownia może pomieścić 400 osób.

Pokaz w planetarium podzielono na dwie bardzo ciekawe lekcje.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 5a i 5b do Planetarium w Chorzowie.

 

20171005 122809
5 października 2017 r. w bardzo brzydkiej, deszczowej pogodzie, rozegrane zostały półfinały mistrzostw strefy Wrocław-Zachód w piłce nożnej chłopców ur. w roku 2005 i młodszych.

W jednej z grup półfinałowych swoje mecze rozgrywała reprezentacja naszej szkoły. Stawką dzisiejszych zawodów był awans do finałów strefy, a co za tym idzie awans do finałów Wrocławia. Z każdej z dwóch grup awansowały dwa najlepsze zawody.

Nasza szkoła w swojej grupie rozegrała trzy spotkania: kolejno z SP nr 22, SP nr 24, oraz SP nr 118.

Czytaj więcej: Półfinały strefy Wrocław-Zachód w piłce nożnej chłopców.

 

dziekujemy
W dniu 2 października 2017 r. zakończyło się głosowanie na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Już dziś chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować za każdy oddany głos na nasze pomysły. Dziękujemy, że mimo sporej konkurencji i wielu bardzo ciekawych projektów zdecydowali się Państwo oddać swoje głosy właśnie na nas. Mamy nadzieję, że w momencie ogłoszenia wyników, wspólnie będziemy się radować z faktu, że przy naszej szkole powstanie plac zabaw, a na osiedlu Jerzmanowo boisko piłkarskie.

Czytaj więcej: WBO 2017 - głosowanie zakończone.

 

ogloszenie1
Drodzy uczniowie klas 5a i 5b!

Serdecznie zapraszamy Was na zajęcia pt. "Lekcje twórczości - twórcze rozwiązywanie problemów w praktyce".

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 13.40 - 15.20 w sali 31. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgody na zajęcia można pobrac w sali nr 14.

Prowadząca zajęcia: Marta Palińska-Jachimowicz.