Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

060
Dnia 9 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej.

Dzieci brały udział w "Grze bibliotecznej - Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny". Głównym celem zajęć był wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji. Gra biblioteczna łączyła sw sobie elementy edukacji i zabawy. Uczniowie doskonale rozwiązywali zagadki związane z biblioteką oraz miastem Wrocławiem. Ponadto doskonalili pracę w zespołach oraz orientację w przestrzeni bibliotecznej.

Czytaj więcej: Gra biblioteczna: Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny

 

20171208 121156
Dnia 8 grudnia 2017 r. klasa 5b wraz ze swoim wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz p. Wiolettą Kocik i p. Jackiem Budujem udała się pociągiem Kolei Dolnośląskich do parku techniki i nauki Explorapark w Wałbrzychu.

Podczas wizyty w Exploraparku dzieci miały możliwość poznać matematykę z innej, doświadczalnej strony. Dzieci zapoznały się z Twierdzeniem Pitagorasa, miały możliwość poznania reguły złotego podziału i wykorzystania jej w malarstwie, rzeźbie i architekturze a także poznały klasyfikację geometrycznych pokryć płaszczyzny analizując wszystkie rodzaje mozaik Platona i Archimedesa.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 5b do Exploraparku w Wałbrzychu

 

20171205 101636
Dnia 5 grudnia 2017 r. klasa 3c wraz z nauczycielem p. Łukaszem Nowakiem udała się do Wrocławskiego Klubu "Anima", gdzie z zaciekawieniem oglądnęła spektakl Teatru na Ostrowie pt. "Edi z Bombaju".

Podczas przedstawienia uczniowie podziwiali fantastycznę grę aktorską oraz ciekawą inscenizację. Uczniowie starali się zrozumieć przesłanie sztuki, by nie oceniać ludzi po wyglądzie, ich różnorodnorodności, czy kolorze skóry. 

Po spektaklu trzecioklasiści udali się do pobliskiego Parku Zachodniego podziwiając przyrodę przygotowującą się do zimowego snu. Dużą radość sprawiły dzieciom wiewiórki, których jak na tę porę roku było w parku bardzo dużo.

Czytaj więcej: Klasa 3c na spektaklu pt. "Edi z Bombaju"

 

IMG 20171116 092809
W dniu 16.11.2017 r. w klasie 0a odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy się zachowywać w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Czytaj więcej: Spotkanie klasy 0a z policjantem 

 

IMG 20171203 181614 01
30.11.2017 r. klasa 0a wraz z wychowawczyniami p. Anną Chalcarz i p. Małgorzatą Malec wybrała się na wycieczkę do Humanitarium
we Wrocławiu.

Tam czekało na dzieci wiele niespodzianek. Mogły nie tylko zobaczyć jak powstaje prąd, ale także uczestniczyć w tym procesie. Miały też okazję przejść przez laserowy labirynt, tańczyć z kolorowymi cenami. A to tylko kilka z atrakcji.

Drugim etapem wycieczki był udział w warsztatach pn. "Puchnące farbki".

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 0a do Humanitarium

 

IMG 20171115 104547
Dzieciaki z klasy 0a wraz z wychowawczyniami p. Anną Chalcarz i p. Małgorzatą Malec w dniu 15 listopada 2017 r. pojechały do pizzerii Dominium we Wrocławiu na warsztaty kulinarne.

Dzieci miały możliwość obejrzenia pizzerii od zaplecza. Każdy mógł skomponować składniki do swojej wyjątkowej pizzy, a następnie ją skosztować. Wszystkim pizza bardzo smakowała. Na koniec każdy przedszkolak dostał dyplom i drobny prezent.

Dziękujemy wszystkim pracownikom pizzerii Dominium za zaproszenie i zorganizowanie warsztatów dla naszych małych uczniów.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne klasy 0a w pizzerii Dominium