Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

IMG 20171027 100424
27 października 2017 r. w naszej szkole kolejny już raz gościliśmy rycerzy. Pojawiają się oni w naszej szkole każdego roku, by przedstawić uczniom szkoły pokaz historyczny.

Na kilka chwil każdy z uczniów klas 4-6 mógł przenieść się w czasy rycerskie podziwiając strój, pełne wyposażenie rycerza oraz obserwując zaaranżowane walki rycerskie. Nasi wychowankowie podczas pokazu poznawali tajniki rycerskie, zwyczaje panujące w odległych czasach XV wieku.

Pokaz ten był żywą lekcją historii dotyczącej wyżej wspomnianego wieku.

Czytaj więcej: XV-wieczni rycerze w naszej szkole.

 

337
Drodzy uczniowie klas 5a i 5b!

Serdecznie zapraszamy Was na zajęcia pt. "Lekcje twórczości - twórcze rozwiązywanie problemów w praktyce".

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 13.40 - 15.20 w sali 31. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgody na zajęcia można pobrac w sali nr 14.

Prowadząca zajęcia: Marta Palińska-Jachimowicz.

 

DSCN2767
W ostatnim czasie uczniowie klas II i III naszej szkoły odwiedzili Centrum Kultury "Zamek" w Leśnicy, w którym obejrzeli dwie bardzo ciekawe wystawy.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały bogato ilustrowane wystawy pt.: "Kapsuła czasu" oraz "Skąd się biorą opowieści". Następnie na zewnątrz przed zamkiem dzieci wysłuchały historię o Janie Napomucenie, oglądając przy tym płaskorzeźby na pomniku, który znajduje się przy wejściu do Centrum Kultury.

Następnie uczniowie wraz z wychowawczynią p. Anetą Bedką udali się na pobliski plac zabaw, gdzie spędzili czas uczestnicząc w zabawach.

Czytaj więcej: Wizyta klas II i III w Centrum Kultury Zamek.

 

1

KOMUNIKAT KOMISJI WYBORCZEJ

W wyborach, które odbyły się 20.10.2017 r. oddano 126 ważnych głosów. Frekwencja wyniosła 84%. Najwyższą liczbę głosów otrzymali następujący kandydaci:
1. Artur Zwierz (klasa 5a) - 21 głosów
2. Nikola Kroll (klasa 7a) - 20 głosów
3. Maja Cicha (klasa 7b), Hania Cyganik (klasa 4b) - po 19 głosów

Serdecznie gratulujemy!

Komisja Wyborcza: Julia Lewkowiec, Roksana Kotulska, Amelia Tarnowska
Opiekun SU: Anna Ferdek

Czytaj więcej: Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.

 

20171012 104227
Dnia 12 października 2017 r. w ramach propagowania zdrowego stylu życia oraz w ramach klasowego projektu "W kręgu ciekawych zawodów" odbyło się spotkanie z panią farmaceutką Iwoną Miernik-Gawłowicz. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania uczniów ze specyfiką studiów farmaceutycznych oraz pracą farmaceuty w aptece. Uczniowie mieli okazję obejrzeć strój farmaceutyczny.

Czytaj więcej: Wizyta farmaceuty.

 mateks
 
 
 
 
 
 
W Szkole Podstawowej nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza we Wrocławiu realizowany jest projekt
"Matematyczne eksperymenty - poprawa jakości nauczania matematyki w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych w Gminie Wrocław”. Projekt realizowany jest od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2019 roku.
Szczegóły realizacji projektu znajdują się pod poniższym linkiem: