Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

20180303 155713
W dniu 3 marca 2018 r uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy trenujący w UKS "95" rozpoczęli kolejny sezon łuczniczy debiutując w nowych kategoriach wiekowych.

Występ w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w łucznictwie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Radków był bardzo udany.

W kategorii Orlik dziewczęta drugie miejsce zajęła Paulina Dębkowska. Również drugie miejsce w tej samej kategorii ale wśród chłopców zajął Staś Pestka

Czytaj więcej: Sukcesy naszych łuczników na początku nowego sezonu

 

1200px Masterchef junior logo
Już w najbliższą niedzielę 4 marca 2018 r. wyemitowany zostanie w TVN pierwszy odcinek nowego sezonu MasterChef Junior.

Wsród uczestników "czterdziestki" wyłonionej w castingach w całym kraju znalazła się uczennica klasy 5b Kornelia Kamińska. Jej ogromny talent do gotowania a zarazem pasja zostały docenione podczas castingów przez jury programu. Już sam udział w programie jest ogromnym sukcesem Kornelii, gdyż by dostać się do ścisłego grona najlepszych młodych kucharzy, trzeba było przejść przez sito wieloetapowych eliminacji pokonując kilka tysięcy uczestników.

Niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć Kornelia już jest wygraną tego programu. Co ugotowała podczas nagrań? Przekonamy się już w niedzielę. Początek programu o godzinie 20.00. Zapraszamy przed telewizory!

 

gitara

W związku z organizacją w dniu 1 maja 2018 roku XV edycji Gitarowego Rekordu Guinessa na wrocławskim Rynku zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe z Panem Leszkiem Cichońskim - dyrygentem Orkiestry Festiwalowej, pomysłodawcą Thanks Jimi Festival.

Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w wydarzeniu polegającym na zagraniu utworu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą się przyłączyć do tegorocznego bicia gitarowego rekordu Guinessa.

Więcej informacji, terminy dostępne są tutaj.

 

IMG 1077
21.02.2018 r. nasza dziewczęca reprezentacja szkoły w piłce ręcznej wzięła udział w turnieju finałowym strefy Wrocław-Zachód.

Po dwóch bardzo zaciętych i wygranych przez nasz zespół meczach (najpierw z SP 118 a następnie SP 24) nasz zespół zajął pierwsze miejsce i awansował do dalszego etapu rozgrywek - finałów Wrocławia.

W naszej drużynie wszystkie dziewczęta spisały się bardzo dobrze, jednak na wyjątkową pochwałę zasługują Amelia Sowińska oraz bramkarka Hanna Cieślak, które swoją znakomitą postawą wielokrotnie uniemożliwiły rywalkom zdobycie bramek.

Czytaj więcej: I miejsce reprezentacji naszej szkoły w finałach strefy Wrocław-zachód w minipiłce ręcznej dziewcząt

 

20180219 134408
Dzień 19 lutego 2018 r. zapisze się w historii polskich skoków narciarskich i polskiego olimpizmu. W tym dniu drużyna polskich skoczków wywalczyła pierwszy w historii medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Uczniowie klas 6b i 5b pod opieką p. Łukasza Nowaka oglądali te pasjonujące zawody w trakcie lekcji wychowania fizycznego. Była to lekcja niezwykle ciekawa - krzewiąca patriotyzm, postawę kibica, ucząca kulturalnego dopingu.

Emocje panujące w sali lekcyjnej sięgały zenitu, szczególnie podczas ostatniego skoku polskiego skoczka - Kamila Stocha, który zapewnił naszej drużynie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pyeong-chang. 

 

20180216 090105
Dnia 16 lutego 2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielkami p. Martą Palińską-Jachimowicz i p. Katarzyną Zakrzewską udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci brały udział w warsztatach "Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada".

Głównym celem zajęć było: poznanie historii pisma i książki od czasów najdawniejszych do współczesnych, wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania cyklu tworzenia książki. Warsztaty łączyły w sobie elementy edukacji i zabawy.

Czytaj więcej: Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada