Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

41

W sobotę dziewiątego czerwca Rada Rodziców przy pomocy personelu SP 95, Rodziców, Darczyńców oraz Dyrekcji zorganizowała Piknik Rodzinny.

Na imprezie było wiele niezwykłych atrakcji. Dzięki sponsorom i darczyńcom wszystkie były darmowe. Dzięki firmie Arwi-Truck Bartłomiej Zwierz, Grzegorz Korneluk - przez cały czas dostępny był dmuchany zamek.

Dodatkowymi atrakcjami były pokazy akrobatyki przeprowadzone przez sekcję Akro-Fizjo Pani Anity Kurdybach oraz pokaz Taekwondo, przeprowadzony przez Klub Samuraj we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 95

 

037

Dnia 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Aleksandrą Jędrzejczak wyruszyli na Ziemię Wałbrzyską.

Na początku odwiedziliśmy Zamek Książ – trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Poznaliśmy tajemniczą historię zamku, zwiedziliśmy komnaty zamkowe oraz zielone tarasy. Naszą uwagę przykuła postać pięknej księżnej Daisy von Pless, która mieszkała na Zamku Książ.

Następnie udaliśmy się do zachwycającej wałbrzyskiej Palmiarni.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 3c do Zamku Książ, Palmiarni i Explora Parku Nauki i Techniki

 

20180519 145440

W dniu 19 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy trenujący w UKS "95" pod okiem trenera Jacka Jareckiego wzięli udział w zawodach o Puchar Gór Stołowych w Ścinawce Średniej.

W kategorii Apacz chłopcy 5. miejsce zajął Mikołaj Kordybacha, natomiast w kategorii Orlik dziewczęta 3. miejsce wywalczyła Paulina Dębkowska a 7. miejsce jej siostra Marta Dębkowska. W kategorii Młodzik chłopcy 2. miejsce zajął Krzysztof Staroń.

W ramach II Rundy Ligi Młodzików nasi zawodnicy w składzie Krzysztof Staroń, Dawid Dębkowski i Mikołaj Pilniak wywalczyli drugie miejsce.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów naszym reprezentantom.

Czytaj więcej: Zawody łucznicze o Puchar Gór Stołowych

 

1

Dnia 8.06.2018 r. klasa 0a, Kółko Wokalno-Taneczne oraz Teatrzyk Kukiełkowy przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Rodziny. Na tę uroczystość zaproszeni zostali najcenniejsi goście – RODZICE.

Najpierw wystąpiły dzieci z Teatrzyku Kukiełkowego, działający przy naszej szkole pod kierunkiem p. Jadwigi Florkowskiej, które zagrały w przedstawieniu pt.: „Kopciuszek”. Potem posłuchaliśmy utworu pt.: „Pół kroku stąd” w wykonaniu dziewczyn z Kółka Wokalno-Tanecznego. Na końcu wystąpiły dzieci z klasy zerowej. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców.

Czytaj więcej: Program artystyczny z okazji Dnia Rodziny

 

P6050002

Dnia 5.06.2018 r. w naszej szkole odbył się, już po raz piąty, Festiwal Teatrów Szkolnych o Złotą Różę. Jak zwykle poziom prezentowanych sztuk był bardzo wysoki.

Na szczególne uznanie zasługuje aktorski zapał uczniów, którzy z wielkim sercem angażowali się w odgrywane role. Mamy nadzieję, że również i w przyszłym roku spotkamy się na szóstej, artystycznej uczcie, aby obejrzeć pracę młodych artystów, którzy wprowadzą nas w świat teatru.

Czytaj więcej: Festiwal teatrów szkolnych "O Złotą Różę 2018"

 

lekka czwarte

W dniu 7 czerwca 2018 r. uczniowie klas czwartych pod opieką p. Łukasza Nowaka wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych klas czwartych.

Reprezentanci naszej szkoły startowali tego dnia w trzech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Dla większości uczniów był to pierwszy udział w zawodach, w których mieli możliwość reprezentowania swojej szkoły. Jednak trema związana z tym faktem szybko minęła, dzięki czemu uczniowie mogli zaprezentować pełnię swoich możliwości.

W zawodach startowali reprezentanci 37 szkół Wrocławia.

Czytaj więcej: Zawody lekkoatletyczne dla klas czwartych