Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

 20170614 10241514 czerwca bieżącego roku klasy Va i Vb w kolejnej swojej wycieczce w tym roku szkolnym zwiedziły Sudecką Zagrodę Edukacyjną. Jest to cudowne miejsce w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Gdzie indziej, niż w Krainie Wygasłych Wulkanów mogliśmy zobaczyć strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza i potężne lodowce? 

 Właśnie tu w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Gór i Pogórza Kaczawskiego. Jest to jeden z najciekawszych pod względem geoturystycznym regionów w Polsce. Widoczne w terenie ślady trzech okresów aktywności wulkanicznej, zalewów morskich, pustyń i zlodowaceń doskonale opowiadają dzieje Ziemi.
Klasa Va i Vb to ciekawe świata dzieci, przez 1,5 godz. słuchały jak zahipnotyzowane, a każdy z punktów wystawy przyciągał ich niczym magnes. Była to dla nich świetna zabawa, a zarazem nauka.
Wszyscy byliśmy zachwyceni! Poznaliśmy MOC ZIEMI! Polecamy!
Klasa Va i V b

  • 20170614 124338 Tu zobacz zdjęcia z wycieczki