Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

3. kartka
W pierwszych tygodniach września, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii historycznej BohaterON - włącz historię! Głównymi celami akcji są wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postawy patriotycznej oraz budowanie wrażliwości społecznej i międzypokoleniowej. 

BohaterON to akcja polegająca na wysyłaniu bezpłatnych kartek dla Powstańców Warszawskich. W akcji brali udział uczniowie klas II-VII. Uczniowie chętnie pobierali symboliczne kartki i zapisywali na nich wzruszające życzenia dla bohaterów. Dzięki temu każdy zyskał wyjątkową szansę podziękowania Powstańcom za ich heroiczną walkę i patriotyczną postawę.

 

Udział w projekcie stał się również doskonałą okazją do przeprowadzenia specjalnych zajęć w klasach poświęconych tematyce Powstania Warszawskiego oraz wartościom takim jak: patriotyzm, heroizm oraz walka. W trakcie lekcji młodsi uczniowie uczyli się m.in. adresować kartki do Powstańców, przyswajali także takie pojęcia jak: symbol, flaga, godło, hymn, znak Polski Walczącej.

Natomiast ich starsi koledzy zastanawiali się nad tym, czym jest wojna, dlaczego walczono o Warszawę oraz kim byli Powstańcy.

Koordynatorami akcji w naszej szkole są p. Wiesława Kopiec-Tymek i p. Marta Palińska-Jachimowicz w klasach II-III, p. Wioletta Kocik w klasach IV-VII.

Kartki są dostępne u koordynatorek, można je wysyłać do 2 października. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. Pamiętajmy, że nasze niewielkie gesty znaczą bardzo dużo dla Powstańców. 

20170920 134230 120170920 134245 1