Dnia 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Celem wycieczki było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania lotniska oraz poznanie specyfiki pracy służb lotniskowych. Podczas wycieczki uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji. Na początku każdy uczestnik przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i zapoznał się z zasadami obowiązującymi na lotnisku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dawnego terminalu lotniska.

Następnie udaliśmy się do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie mieliśmy możliwość porozmawiania z Panem pilotem oraz obejrzenia śmigłowca ratunkowego.

Ogromną atrakcją był przejazd specjalnym autobusem po płycie lotniska i możliwość obejrzenia odlatujących samolotów. Uczniowie zwiedzili także strażnicę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie poznali zawód strażaka. Wysłuchali także ciekawych opowieści na temat działań ratowniczych podejmowanych w sytuacjach zagrożenia.

Uczniowie mogli również obejrzeć strój strażaka, samochody strażackie oraz specjalny pokaz "gaszenia pożaru".

Następnie udaliśmy się do nowego terminalu pasażerskiego. Tam odbyło się spotkanie z Panem saperem, który opowiedział uczniom o swojej wyjątkowej pracy oraz zaprezentował elementy stroju saperskiego.

Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję spotkania z opiekunem psa granicznego i jego podopiecznym. Zwierze to pomaga funkcjonariuszom Straży Granicznej w ich codziennej służbie.

Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem hali przylotów i odlotów oraz podziwianiem samolotów z tarasu widokowego.

Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zadania wielu ciekawych pytań. Wycieczka dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

Po powrocie do szkoły, uczniowie wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z Panią Bogumiłą Pancerz.

Pani Bogumiła barwnie opowiedziała uczniom o zawodzie strażnika granicznego. Dzieci miały również możliwość obejrzenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Serdecznie dziękujemy Pani Bogumile Pancerz za przybycie do klasy 3c, a także za miłe i ciekawe spotkanie.