Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20180522 101328
W dniu 22 maja 2018 roku uczniowie klasy 5b udali się wraz z wychowawcą do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, które mieści się na al. Kasprowicza we Wrocławiu. 

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom religii Islamu w ramach projektu "Edukacja w miejscach pamięci".

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły wiedzy na temat Islamu. Podczas lekcji, która miała miejsce w sali modlitwenej meczetu, dzieci dowiedziały się co to jest Ramadan, jakie są filary Islamu.

 Dowiedziały się również, jakie są różnice między Chrześcijaństwem a Islamem. Po warsztatach uczniowie udali się do sali wykładowej, w której przedstawione im zostały podstawy języka arabskiego. Uczniowie klasy 5b poznawali poszczególne litery, zasady tworzenia wyrazów i całych zdań.

Po wizycie w Centrum wszyscy uczestnicy wycieczki udali się tramwajem do wrocławskiego rynku. Fantastyczna tego dnia pogoda, bezchmurne niebo i wysoka temperatura powietrza, stały się powodem skosztowania lodów w rynku, napicia się zimnych napojów, czy też wymoczenia nóg w fontannie. 

Wizyta w rynku była ostatnim punktem wycieczki tego dnia. Wszyscy uśmiechnięci, ale i też lekko zmęczeni żarem słońca, udali się w drogę powrotną do szkoły. 

20180522 10063920180522 11304720180522 101328