W mijający weekend a dokładniej już od piątku 12 października odbyła się w Karpaczu konsultacja szkoleniowa młodzieży szkolnej w ramach projektu Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej.

Najzdolniejsze młode szczypiornistki z województwa dolnośląskiego przez 3 dni brały udział w campie, gdzie pod okiem fachowców doskonaliły swoje umiejętności techniczno - taktyczne gry w piłkę ręczną. Z naszej szkoły na zgrupowanie zostały powołane aż 3 uczennice z klasy 7b: Alicja Pytel, Natalia Liberska oraz Aleksandra Ilków (z powodu choroby zabrakło Igi Sierakowskiej).

Przez 3 dni nasze uczennice miały zajęcia oraz wykłady z trenerami piłki ręcznej, fizjoterapeutą, dietetykiem jak również trenerem przygotowania motorycznego m.in. reprezentacji Polski w piłce ręcznej Łukaszem Piwkowskim. Nasze uczennice przeszły szereg testów sprawnościowych i trzeba przyznać, że zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Projekt OSPR ma za zadanie wyłonić najbardziej utalentowane dzieci do gry w piłkę ręczną, które kiedyś mogą stanowić o sile polskiej reprezentacji w tej dyscyplinie. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy.