male

W dniu 18.10.2018 roku uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Kocik oraz p. psycholog Aleksandrą Jędrzejczak wybrali się na wycieczkę do Jawora - dolnośląskiego miasta piernika.

Dzieci odwiedziły Muzeum Regionalne w Jaworze, gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej podczas której wykazały się dużą wiedzą historyczną, poznały piekarskie tradycje regionu Jawora oraz zapoznały się z metodami wypiekania chleba i pierników.

Uczniowie obejrzeli kolekcję zabytkowych form piernikarskich i wzięli udział w warsztatach, podczas których stworzyli własne pierniki figuralne odciśnięte z form.

Następnie udaliśmy się na spacer po pięknym Jaworze słuchając jednocześnie bardzo ciekawych opowieści pana przewodnika, dotyczących historii miasta. Spacerkiem dotarliśmy do Kościoła Pokoju - największej drewnianej budowli o funkcjach religijnych na świecie, a o jego wyjątkowości świadczy m.in. wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na zakończenie wycieczki zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, aby się posilić. I tak zadowoleni, najedzeni i wzbogaceni o dużą dawkę wiedzy historycznej wróciliśmy do Wrocławia.

A oto fotorelacja:

12 34 56 78 910 1112 1314 1516 1718 1920 2122 2324 2526