Dnia 24.10.2018 r. uczniowie klasy 4 c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Aleksandrą Jędrzejczak wyruszyli na wycieczkę do malowniczego Bolesławca. Miasto słynie od ponad 500 lat z tradycji garncarskich i wyrobów ceramicznych.

Okolice miasta obfitują w bogate złoża glin, odpowiednich do produkcji naczyń ceramicznych. Na początku zwiedziliśmy Fabrykę Naczyń Ceramicznych MANUFAKTURA, gdzie poznaliśmy tajniki ich produkcji. Następnie udaliśmy się na warsztaty ceramiczne, w trakcie których uczniowie tworzyli niezwykłe naczynia.

Podczas warsztatów uczniowie wykazali się kreatywnością i zdolnościami artystycznymi.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Ceramiki, gdzie obejrzeliśmy film o historii muzeum oraz bogatą ekspozycję bolesławieckiej ceramiki. Ponadto zobaczyliśmy kopię największego garnka z ceramiki. Wycieczkę zakończyliśmy jesiennym spacerem po Bolesławcu.

Uczniowie w miłej atmosferze spędzili czas i w doskonałych humorach wrócili do Wrocławia.

Marta Palińska-Jachimowicz