Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

DSCN3613

Uczniowie klas młodszych wzorem lat ubiegłych realizowali projekt „JESTEM BEZPIECZNY, BO WIEM, UMIEM, STOSUJĘ ”, który w tym roku przebiegał pod hasłem BEZPIECZNIE WIOSNĄ.

W terminie od 11 do 20 marca dzieci wykonywały wiele zadań związanych z poznawaniem znaków drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszy i rowerzysta. Tworzyły prace plastyczne i makiety.

W dniu 21 marca odbyło się podsumowanie działań połączone z powitaniem wiosny.

Uczniowie pod opieką wychowawców wybrali się do parku w Leśnicy. W ramach bezpiecznego poruszania się po drodze zostali wyposażeni w odblaskowe kamizelki, dzięki którym byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. W drodze do parku pracowali z mapką osiedla, na której zaznaczali mijane znaki drogowe i przejścia dla pieszych. Na miejscu wspólnie szukali oznak wiosenny, bawili się i śpiewali piosenki.

W miłej i dobrej atmosferze, kierując się zasadami bezpieczeństwa, powitali pierwszy dzień wiosny.

Koordynatorami projektu były Mirosława Franas i Bożena Ilnicka.

DSCN3597DSCN3599DSCN3602DSCN3601DSCN3611DSCN3612DSCN3613