Dnia 20.11.19 r. uczniowie klasy 5 c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Elżbietą Kerstan w godzinach porannych wyruszyli do Jawora, czyli dolnośląskiego miasta piernika.

Na początku odwiedziliśmy Ewangelicki Kościół Pokoju, który jest największą drewnianą budowlą o funkcjach religijnych na świecie. Świątynia ta jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Regionalnego, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej i zwiedzaniu muzeum.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 5c do Jawora - dolnośląskiego miasta piernika

Dnia 11 października 2019 roku klasy 6d i 7a wybrały się na szkolną wycieczkę do Szklarskiej Poręby do Tygla Walońskiego i Zamku Czocha.

O godzinie 7:30 uczniowie naszej klasy stawili się przed budynkiem szkoły na zbiórkę. Wychowawczynie p. Barbara Zybowska i Wioletta Kocik, i p. Anna Ferdek już na nas czekały. Kiedy podjechał autokar, sprawnie wsiedliśmy i zajęliśmy miejsca. Sprawdzono listę obecności, spytano nas o nastrój. Ruszyliśmy. Pani pilot oficjalnie nas przywitała. Nie przedstawiła nam planu wycieczki, gdyż miała być to niespodzianka. Podczas dwóch godzin podróży autokarem, niektórzy grali w gry na telefonie, inni rozmawiali, a jeszcze inni słuchali muzyki.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z wycieczki klas 6b i 7a do Tygla Walońskiego i Zamku Czocha

13 listopada 2019 r. uczniowie klas siódmych udali się na sztukę teatralną Zemsta w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji.

Wraz ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kocik, p. Łukaszem Nowakiem oraz nauczycielem j. polskiego p. Barbarą Zybowską obejrzeli świetne przedstawienie z barwnymi postaciami, pełna komizmu słownego, sytuacyjnego i postaci.

Warto poznać fredrowska konwencję komedii. Wzrok publiczności z pewnością przykuwały stroje aktorów i scenografia.

Szczerze polecamy obejrzenie tej sztuki.

Czytaj więcej: Wyjście klas siódmych do teatru na "Zemstę"

6 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

Na uroczystość zostali zaproszeni goście: przedstawiciele AK, Związku Sybiraków, Misji Pokojowych ONZ.

Bardzo ciepło wypowiedzieli się o występach naszych uczniów. "Od kilku lat kolejne rocznice odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości świętujemy razem z młodzieżą wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza. I dobrze się tam czujemy. Zapraszani jesteśmy razem z Powstańcami Warszawskimi i Sybirakami.

Czytaj więcej: Uroczysta Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

20191119 132030

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy 5c podczas lekcji języka polskiego wzięli udział w Klasowym Czytaniu Katarynki.

Spotkanie to nawiązywało do wrześniowej akcji społecznej - Narodowe Czytanie, która jest organizowana w Polsce od 2012 r. Wybrane fragmenty noweli pt. ,,Katarynka” wspaniale odczytali uczniowie. Całość spotkania dopełniły ciekawe rekwizyty i elementy stroju.

Wspólne czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród uczniów oraz uwrażliwienia na piękno polskiej literatury.

Czytaj więcej: Klasowe czytanie Katarynki w klasie 5c

IMG 20191113 143924

13 listopada 2019 r. na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły spotkali się z Mateuszem Masternakiem - polskim bokserem.

Podczas spotkania zaproszony gość opowiadał nam o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, o specyfikacji treningu bokserskiego oraz wartościach, które niesie ze sobą sport.

Mogliśmy oglądać projekcje multimedialne związane z treningami i ciężką pracą, a także sukcesami pana Mateusza.

Czytaj więcej: Spotkanie z bokserem Mateuszem Masternakiem

IMG 5147male

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Kornelia Kamińska z klasy 7b otrzymała powołanie do reprezentacji województwa dolnośląskiego w piłce ręcznej dziewcząt rocznika 2006!

W miniony weekend Kornelia wzięła udział w Międzywojewódzkim Turnieju Kadr Wojewódzkich rocznika 2005 i 2006 w Resku. Jej bardzo dobra gra zaowocowała również wspaniałym wynikiem drużyny, która zajęła trzecie miejsce!

Przypominamy, że Kornelia dwa lata temu była uczestniczką Masterchefa Juniora. Cieszymy się, że talenty kulinarne nie są jedynymi, które Kornelia posiada.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej: Kornelia Kamińska z powołaniem do kadry wojewódzkiej w piłce ręcznej!

Dnia 7.11.2019 r. uczniowie klasy V c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską –Jachimowicz i pedagog p. Danutą Papińską wybrali się do Centrum Inicjatyw Wszelakich.

Uczniowie brali udział w warsztatach detektywistycznych, podczas których rozwiązywali ciekawe zagadki i rozwijali wyobraźnię. Następnie dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach - Młodzi konstruktorzy z elementami architektury i matematyki. Pracując w grupach skonstruowali ciekawe budowle.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5c w Centrum Inicjatyw Wszelakich

20191106 093805

6 listopada 2019 r. uczniowie klas 6-8 naszej szkoły uczestniczyli w II Edycji "Dnia Paszportu"

Celem Dnia Paszportu jest podniesienie wiedzy młodych wrocławian na temat obecnych we Wrocławiu obcokrajowców poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielami konsulatów działających w naszym mieście.

Bardzo ważnym celem jest też poznanie roli konsulatów jako instytucji reprezentujących swoich obywateli i kraje za granicą, w tym udzielających pomocy w sytuacjach trudnych. We Wrocławiu swoją siedzibę mają 25 konsulaty.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie wzięli udział w "Dniu Paszportu 2019" na Stadionie Miejskim