Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

na strone

13 stycznia 2020 r. uczniowie i uczennice klas 7a i 7b miały przyjemność spotkania z Sybiraczką, p. Stanisławą Szarycz.

W ramach współpracy naszej szkoły z fundacją Wspolnota Pokoleń i realizacją projektu " Z Syberii do Polski - śladami polskich bohaterów" szanowny gość przybył do naszej szkoły i w sposób obszerny i bogaty opowiedział o ciężkich minionych czasach Polaków na zesłaniu. 

Uczniowie nie kryli swojego wzruszenia. Serdecznie dziękujemy p. Stanisałwie za odwiedzenie naszej szkoły i życzymy dużo zdrowia.

Czytaj więcej: Żywa lekcja historii w klasach 7a i 7b

 

polkolonia zima

Szkoła Podstawowa nr 95 w okresie ferii zimowych, w terminie od 10 do 14 lutego 2020 roku organizuje półkolonie dla dzieci.

Zajęcia będą prowadzone od godziny 7.00 do 16.00. W ramach zajęć proponujemy wyjścia między innymi do kina, Sali Zabaw, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne.

Zapewniamy II śniadanie (drożdżówka) i obiad. Koszt udziału dziecka w zajęciach wynosi 160 złotych. Zapisy prowadzi pani Bożena Ilnicka (sala 2) do dnia 17 stycznia.

Bożena Ilnicka

 

turbiny 2019 14

W sobotę 14 grudnia 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 95 uczestniczyli w finale „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Piasecznie.

Do finału zakwalifikowały się dwie drużyny: „Byle do lata” (II miejsce w eliminacjach regionalnych) oraz „Viatrun Pro” (IV miejsce w eliminacjach regionalnych). W finale obie turbiny dzielnie walczyły o podium.

I udało się…! Mamy X oraz XV miejsce w Polsce! Otóż turbina wiatrowa „Viatrun Pro” wykonana przez Macieja Baj ucznia klasy ósmej zajęła X miejsce w Klasyfikacji Generalnej „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w kategorii – szkoły podstawowych.

Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczniów Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych

 

IMG 4496

Od kilku już lat naszą szkolną tradycją jest zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska pod hasłem „Pełna miska dla schroniska”.

Nasi uczniowie bardzo się zaangażowali. Ku uciesze naszych czworonożnych przyjaciół, w tym roku udało nam się zebrać około 30 kilogramów karmy, trochę zabawek oraz ciepłe kocyki do wyścielania legowisk.

W dniu 18 grudnia uczniowie klasy 3b wraz wychowawcą i rodzicami zawieźli zebrane prezenty do schroniska przy ulicy Ślazowej. Dzieci podczas tej wizyty w towarzystwie pracownika schroniska miały okazję poznać codzienne życie przebywających tam zwierząt.

Czytaj więcej: Dzieci zwierzakom!

 

2

Jarmark Bożonarodzeniowy w naszej szkole okazał się wielkim sukcesem.

Jasełka, koncert kolęd, kawiarenka, kiermasz ciast, książek, rękodzieła oraz warsztaty zdobienia pierniczków oraz kartek świątecznych i stroików przyciągnęły tłumy ludzi.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za organizację tak wspaniałej imprezy.

Wszystkim Państwu dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę. 

Czytaj więcej: Jarmark Bożonarodzeniowy w naszej szkole

 

zoi 2

Zoi Malkogiorgos uczennica klasy 3b wzięła udział w konkursie literackim zorganizowanym przez Wrocławski Dom Literatury.

Nasza uczennica napisała opowiadanie zatytułowane „Zaczarowane ziarenko”, które jury oceniło bardzo wysoko.

Spośród wszystkich 220 prac, to opowiadanie Zoi zostało wyróżnione II miejscem w kategorii 7-10 lat.

Gratulujemy serdecznie!

 

zawody karate

Z przyjemnością informujemy, że na turnieju Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate WKF Szkoła Podstawowa nr 95 zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zawody, które zostały rozegrane 7 grudnia 2019 r., odbyły się pod patronatem Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju brało udział 380 zawodników reprezentujących 61 placówek oświatowych (przedszkola i szkoły podstawowe).

Uczniowie trenujący w sekcji karate klubu Budokan Wrocław przy szkole SP nr 95 zdobyli 8 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali.

Czytaj więcej: Sukcesy karateków naszej szkoły

 

8

W dniu 2 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 3b i kilkoro z klasy 1a wraz z wychowawczynią p. B. Ilnicką i p. A. Ferdek byli na wycieczce w Złotoryi, w fabryce bombek.

Na początku zwiedziliśmy fabryką z przewodnikiem, zobaczyliśmy wszystkie etapy powstawania bombek i proces ich produkcji tj. dmuchanie, srebrzenie, lakierowanie, malowanie i pakowanie. Następnie udaliśmy się na warsztaty, podczas których każdy własnoręcznie udekorował 3 bombki.

Na koniec wizyty odwiedziliśmy sklep firmowy, w którym mogliśmy kupić bombki.

Czytaj więcej: Świat szklanych bombek

 

2

Konkurs plastyczny na najładniejszą pracę przedstawiającą fragment biblijnego opowiadania, został rozstrzygnięty.

Za poświęcony czas i zaangażowanie należą się wszystkim uczestnikom wielkie gratulacje.

I miejsce: Kinga Chmielewska klasa 7b za pracę ilustrjącą przypowieść o ,,Synu marnotrawnym"

II miejsce: Patryk Suchoparski klasa 6d za ilustrację fragmentu Biblii dotyczącą stworzenia świata.

Czytaj więcej: Wyniki szkolnego konkursu plastycznego przedstawiającego fragment biblijnego opowiadania