IMG 1077
21.02.2018 r. nasza dziewczęca reprezentacja szkoły w piłce ręcznej wzięła udział w turnieju finałowym strefy Wrocław-Zachód.

Po dwóch bardzo zaciętych i wygranych przez nasz zespół meczach (najpierw z SP 118 a następnie SP 24) nasz zespół zajął pierwsze miejsce i awansował do dalszego etapu rozgrywek - finałów Wrocławia.

W naszej drużynie wszystkie dziewczęta spisały się bardzo dobrze, jednak na wyjątkową pochwałę zasługują Amelia Sowińska oraz bramkarka Hanna Cieślak, które swoją znakomitą postawą wielokrotnie uniemożliwiły rywalkom zdobycie bramek.

Czytaj więcej: I miejsce reprezentacji naszej szkoły w finałach strefy Wrocław-zachód w minipiłce ręcznej dziewcząt

20180219 134408
Dzień 19 lutego 2018 r. zapisze się w historii polskich skoków narciarskich i polskiego olimpizmu. W tym dniu drużyna polskich skoczków wywalczyła pierwszy w historii medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Uczniowie klas 6b i 5b pod opieką p. Łukasza Nowaka oglądali te pasjonujące zawody w trakcie lekcji wychowania fizycznego. Była to lekcja niezwykle ciekawa - krzewiąca patriotyzm, postawę kibica, ucząca kulturalnego dopingu.

Emocje panujące w sali lekcyjnej sięgały zenitu, szczególnie podczas ostatniego skoku polskiego skoczka - Kamila Stocha, który zapewnił naszej drużynie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pyeong-chang.

20180216 090105
Dnia 16 lutego 2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielkami p. Martą Palińską-Jachimowicz i p. Katarzyną Zakrzewską udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci brały udział w warsztatach "Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada".

Głównym celem zajęć było: poznanie historii pisma i książki od czasów najdawniejszych do współczesnych, wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania cyklu tworzenia książki. Warsztaty łączyły w sobie elementy edukacji i zabawy.

Czytaj więcej: Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada

walentynki
"W tym właśnie tkwi potęga miłości,
gdy wyrażana jest w codzienności"

Dzień 14 lutego w południowej i zachodniej Europie obchodzony jest corocznie od średniowiecza jako dzień zakochanych - walentynki. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne jest obchodzone w Kościele katolickim tego samego dnia. W Polsce walentynki zyskały popularność dopiero w latach 90. XX wieku.

Z okazji dnia zakochanych życzymy wszystkim dużo miłości każdego dnia. Sentencja zawarta w nagłówku niech będzie dopełnieniem tych życzeń.

cudowny
Klasy 4c oraz 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Marcinem Koszernym i p. Łukaszem Nowakiem z okazji zbliżających się "walentynek" udali się do wrocławskiego kina Helios na film pt.: Cudowny chłopak".

Informacja ta nie znalazłaby się pewnie na stronie (w końcu nie tylko te klasy z naszej szkoły chodzą do kina z okazji różnych wydarzeń), gdyby nie świetna, wartościowa historia opowiedziana w tym filmie.

Film oparty na powieści R. J. Palacio, którego reżyserem jest Stephen Chbosky opowiada historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku genetycznych zaburzeń ma zdeformowaną twarz.

Czytaj więcej: "Cudowny chłopak" czyli jak wzruszyć się w kinie

20180208 110339 1
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączkow nasmażyła"

Dnia 8 lutego obchodzimy w tym roku tłusty czwartek (tzw. zapusty), czyli ostatni karnawałowy czwartek przed Wielkim Postem.

W klasie 3c nie zapomniano o tej smacznej tradycji. Były słodkie pączki i faworki zwane także chrustami. Dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane pyszności.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek w klasie 3c