Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

1 3 maja

Już za kilka dni rozpocznie się maj - miesiąc ważnych rocznic dla wszystkich Polaków. 

Z okazji tych świąt w naszej szkole w czwartek odbędą się uroczyste Akademie dla wszystkich uczniów upamiętniające te dni. Bardzo prosimy uczniów o godny, schludny i odświętny ubiór w tym dniu.

Przypominamy również, że 1. i 3. maja szkoła będzie nieczynna, natomiast 2. maja szkoła zapewnia opiekę dla uczniów, których rodzice wcześniej zgłosili ten fakt wychowawcom poszczególnych klas.

Czytaj więcej: Święta majowe 2016/2017

 

Familandia

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne warsztaty dla rodziców i opiekunów organizowane w naszej szkole. Tematyka warsztatów to: "Słowa mają moc, czyli o sztuce doceniania", oraz "Emocje dziecka - skąd wiedzieć co dziecko przeżywa i jak mu pomóc sobie z tym radzić?".

Warsztaty są bezpłatne - finansowane przez Gminę Wrocław. Organizowane są i przeprowadzane przez Stowarzyszenie Familandia.

Czytaj więcej: Kolejne warsztaty dla rodziców

 

20170424 125801

Klasy 4b oraz 5a odwiedziły w dniu dzisiejszym Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Kazimierza Michalczyka we Wrocławiu.

Była to wspaniała okazja do zobaczenia co dzieje się ze śmieciami, jak są segregowane i dlaczego jest to takie ważne. Podczas zwiedzania dzieci miały możliwość m.in. oglądnąć filmy edukacyjne dotyczące segregacji śmieci, oraz przyjrzeć się eksponatom - starym urządzeniom agd, rtv i nie tylko, które już dawno wyszły z użycia. 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wycieczki.

Czytaj więcej: Wycieczka do PSZOK we Wrocławiu.

 

object763421119

Przykro jest nam zakomunikować, że w związku z decyzją Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu w naszej szkole nie będzie prowadzona rekrutacja do klasy sportowej czwartej w roku szkolnym 2017/2018. Będzie to pierwszy rok szkolny od roku szkolnego 2009/2010, w którym również nasza szkoła nie prowadziła oddziału sportowego w klasie czwartej.

Tym samym w przyszłym roku szkolnym w naszej szkole będą funkcjonowały trzy klasy sportowe - w klasie piątej, szóstej i siódmej, oraz jedna klasa usportowiona w klasie trzeciej.

 

aniolki male

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego na Najładniejszego Butelkowego Aniołka i gratulujemy pomysłów oraz zaangażowania. 

Wasza praca i pomysłowość są nieocenione. Dzięki Wam - kochani uczniowie, scena Festiwalu Piosenki Religijnej "Anielska Muzyka" wyglądała uroczo, a uczestnicy tego festiwalu szczerze podziwiali Wasze dzieła.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu i zdjęcia.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu na Najładniejszego Butelkowego Anioła

 

20170420 110754
Duży sukces chłopców w zawodach II rundy eliminacji strefy Wrocław-Zachód!
Nasza wspaniała drużyna pod opieką nauczyciela Pana Łukasza Nowaka po rozegraniu w dniu dzisiejszym trzech spotkań awansowała do finału strefy, co jest równoznaczne z awansem do rozgrywek o Mistrzostwo Wrocławia w piłce nożnej chłopców po raz pierwszy po bardzo wielu latach.

Zawody zostały rozegrane 20. kwietnia na Stadionie przy ul. Lotniczej. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Starczewski, Dawid Antroszenko, Łukasz Mizielski, Grzegorz Majkutewicz, Michał Czop, Tomasz Klimczak, Wiktor Bernacki, Wiktor Baka, Maciej Baj oraz Konrad Urbaniak. 

Czytaj więcej: II runda eliminacji strefy - piłka nożna chłopców

 

oboz

Zachęcamy wszystkich naszych uczniów i ich rodziców do zapoznania się z ofertą kolonii sportowej Olimpijczyk Naszym Wzorem w terminie od 06.07.2017 r. do 15.07.2017 r. Plakat z informacjami dostępny jest w rozwinięciu artykułu.

Więcej informacji można uzyskać u nauczyciela wychowania fizycznego, pana Michała Trawińskiego.

Czytaj więcej: Kolonia sportowa Olimpijczyk Naszym Wzorem

 

1
Pragniemy wszystkich poinformować, że i w tym roku nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej zdobyła medal Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej! Po bardzo dobrej grze zarówno w eliminacjach dzielnicowych mistrzostw, jak i później finałach miejskich wywalczyliśmy brązowy medal. Gratulujemy sukcesu.
Dziewczęta grały w składzie: Zofia Francuz, Julia Lewkowiec, Alicja Pytel, Iga Sierakowska, Natalia Liberska, Gosia Czerwińska, Julia Barszczyk, Natalia Filip, Oliwia Turczyńska, Julia Szewczyk, Amelia Sowińska, Marcelina Marcinek, Weronika Bloch.

Czytaj więcej: Brązowy medal Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej dziewcząt.

 

Familandia

Szkoła Podstawowa nr 95 wraz ze Stowarzyszeniem FamiLANDIA zaprasza rodziców na warsztat: Jak Budować poczucie wartości u dziecka? Warsztaty odbędą się w dniu 26.04.2017 w budynku Szkoły Podstawowej nr 95 przy ul. Starogajowej 66-68 w godzinach 16.30 - 18.30.

Więcej informacji dostępnych na plakacie po rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Warsztaty dla rodziców

 

anielska

5. kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się kolejny już Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej "Anielska Muzyka". Pragniemy podziękować wszystkim Uczestnikom Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Religijnej Anielska Muzyka. Przeżyliśmy piękne chwile wzbogacając się duchowo, szczególnie w okresie przed Świętami Wielkiej Nocy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej "Anielska Muzyka"